logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

22 Mart 2017

Kadın girişimcilerin derneği TİKAD’ın 2017 Olağan Genel Kurulu yapıldı

Kadın girişimcilerden kurulu Türkiye İşkadınları Derneği‘nin (TİKAD) düzenlediği 2017 Olağan Genel Kurulu Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapıldı.

Kadın girişimcilerin derneği TİKAD'ın 2017 Olağan Genel Kurulu yapıldı

Kadın girişimcilerin derneği TİKAD’ın 2017 Olağan Genel Kurulu yapıldı

Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen toplantıya Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut ile çok sayıda davetli katıldı.

Başbakan Yıldırım, “Geçtiğimiz 15 yılda kadına bakışımız, siyasette, iş hayatında, sosyal hayatta, akademik hayatta kadının yeri hep önceliğimiz oldu. Bu yönde de adımlar attık. Bugün istatistiklere baktığımızda bankacılıkta kadın çalışan yüzde 51, üniversite kadın öğretim üyelerinin sayısı yüzde 44, hukukçularımızın yüzde 41’i kadın, mimarların yüzde 44’ü kadın, sağlık sektörünün yüzde 58’i kadınlarımızdan oluşuyor. 1 milyon öğretmenin yarıdan fazlası kadın. Yani biraz hızlı gitmişsiniz, yakında biz azınlığa düşeceğiz gibi görünüyor. Kadın esnafımızın ülke ekonomisine katkısı var. Kadınlarımızın istihdama katılımında önemli gelişmeler var. Kadınlara ayrıcalık yapmak, pozitif ayrımcılık götürmek bir yöntemdir; ama fırsat eşitliği sağlamak daha sağlıklı bir yöntemdir. Yarışta onların erkeklerden geri kalmadığını düşünüyorum. Yeter ki şartlar oluşsun, engeller ortadan kalksın. Hayat mücadelesini kadın-erkek hep beraber yapmamız lazım.” dedi. Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti:

Kolay elde edilen kolay gider

“Kolay elde edilen kolay gider. Mücadeleyle elde edilen kalıcı olur” diyen Başbakan Yıldırım, “Onun için hayat mücadelesinin hep beraber yapmamız lazım. Siyasette kadınların daha fazla olması lazım. Kılıçdaroğlu’nu ben anlamıyorum, gerçekten anlamıyorum. 18-25 yaşı o kadar çarpıtıyor ki… 18-25 yaş arası 9 milyon 250 bin insanımız var. Bunun yarısı kadın. İşi getirdi bağladı askerliğe. Peki 4,5 milyonu kadın, onlar askere gitmiyor. Onlarla ilgili bir düşünceniz var mı? Yok sayıyor, yok. Zihninde kadın yok. Sosyal demokrat olmak lafla olmaz. 9 milyon 18-25 yaş arasındaki insanı yarısı kadın. Efendim askere gitmemek için 18 yaşı seçilme yaşı olarak getirdiniz. Bir ana muhalefet partisi başkanına yakışmayacak bir şey. Onun için kadınlarımız, erkeklerimiz el ele vereceğiz. Nasıl Rusları Nene Hatun Erzurum’da durdurduysa gelecek mücadelemizi de birlikte vereceğiz. Siz bunun farkında olduğunuzu görüyorum. Şuanda geldiğimiz nokta bu işin doğru istikamette ilerlediğini gösteriyor. Günden güne güçlü Türkiye’nin kadınları her alanda daha güçlü hale geliyor.”

“Siyasette Ak Parti yeni bir çığır açtı. Bizim partimizin en güçlü teşkilatı kadın kollarıdır. Ak Parti’nin başarısının arkasında kadınlar vardır. Nüfusumuz gençleşiyor. Bu enerjiyi boşa harcamamalıyız. Enerjimiz çok ama verimli enerjimiz zayıf. Niye? Terörle, kısır çekişmelerle zaman kaybediyoruz. Bin yıldır bu ülkede kader birliği yaptık, beraber olduk, bir olduk, tasada da sevinçte de hep birlikte olduk. Bu ülkeyi bölmeye çalışanlar Suriye, Irak, Yemen, Libya’yı vaadediyor. Buralarda ne var? Kan, gözyaşı, yoksulluk her türlü mağduriyet var.” şeklinde konuşan Başbakan Yıldırım, sözlerine “Bugün artık 2023, 2053, 2071 hayallerini kurmak, hedeflerini gerçekleştirmek için gücümüzü, enerjimizi bir araya getirip, zaman kaybetmeden yol almak. Bu değişiklik niçin yapılıyor? Burada bir rejim değişikliği yok. Rejimin değişimi 1923’te oldu. Cumhuriyet’i kurduk. Şimdi yapmamız gereken zaman ekonomisini uygulamaktır. Zaman kayıplarını azaltmaktır. Diyebilirsiniz “Siz şimdi 15 yıldır iktidardasınız niye yapmadınız”, yaptık. Bir Türkiye’yi üç Türkiye yaptık. Yolları böldük milleti, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bu bizim kırmızıçizgimiz. Bu milletin kardeşlerini birbirine düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bunun ne anlama geldiğini analar herkesten iyi bilir. Dağa çıkarılan genç sayısı bu sene sadece 4. Türkiye nereden nereye geldi. Geçmişte 1.500 kişi dağa çıkarılırdı.” Cümleleriyle devam etti.

“TÜRKİYE NEREDEN NEREYE GELDİ”

“Türkiye nereden nereye geldi” diyen Başbakan Yıldırım, “Bir gelecek vizyonu veriyorsunuz. Genç kardeşlerimiz ileriyi göremezse dağı tercih ediyor. Bugün çok şükür böllede terör örgütünün baskısı kalkmıştır. Nevruz’da bile kimseyi toplayamadılar. 100 milyar yatırım teklifi geldi. 23 il sizi bekliyor hanımefendiler. Her türlü teşvik, destek var. Vatanseverlik Türkiye’nin her köşesinde iş yapmaktır. Biz bunun şartlarını sağladık. Güvenliğiniz bizden, desteğiniz bizden yatırım sizden. Bunun için sizleri Nene Hatun’un torunlarını Güneydoğu’ya Doğu’ya yatırıma davet ediyorum. Sizlere güveniyoruz. Siz olmazsanız biz perişanız. İşin birde bu yönü var. Bakan olabilirsiniz ama size de bir bakan olması lazım. ‘Osmanlı kadını’ diye bir tabir var. Osmanlı kadını demek evi çekip çeviren bütün bireyleri bir arada tutan, geleceği inşa eden akil bir insan demek” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE BÖLGENİN GELECEĞİ HAKKINDA KARAR VEREN ÜLKE”

“Dışarıdakilerin Türkiye’nin üzerine gelmesinde kıskançlık var” diyen Binali Yıldırım, “’Dünyanın en büyük havalimanını niye Türkiye yapıyor’ diyorlar. Kıskanıyorlar, açık söylüyorum. Biz dünyanın geleceğini gördük. Dünyada zenginlik Batı’dan Doğu’ya dönmeye başladı. İster Batı’ya, ister Doğu’ya geçeceğimiz yer İstanbul’dur. Bizim kimsenin varlığında, malında, mülkünde zenginliğinde gözümüz yok. Ama hiç kimsenin bizim geleceğimizi şekillendirmek gibi bir pozisyonda olmasını kabul etmeyiz. Bu bizim kırmızı çizgimiz. Geleceğimiz kararını biz vereceğiz. Biz gidiyoruz, 3 adım arkamdan gel diyor. O Türkiye yok artık. Türkiye bölgenin geleceği hakkında karar veren ülke. Bunun yolu da birlik, beraberlik, iç sorunlarımızı çözmemizden geçiyor. 50 senedir bunu tartışmanın anlamı yok. Rahmetli Menderes bundan şikâyetçiydi. Tek başına iktidar olmasına rağmen hatıralarında diyor ki, “Bazen canımdan bezdim” diyor. Rahmetli Türkeş, Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, Özal, Erbakan hocamız aynı görüşte.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?