Kalkınma Bakanı Yılmaz Öğretmenevi’nde

Kalkınma Bakanı Yılmaz Öğretmenevi'nde

İle paylaş:


Kalkınma Bakanı Yılmaz Öğretmenevi'nde

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Öğretmenevi’nde incelemelerde bulundu

Kalkınma Bakanı  ve Diyarbakır AK Parti 1. sıra M.V adayı Cevdet Yılmaz, aday gösterildiği Diyarbakır için ilk icraatını yaptı. Yılmaz, ödenek yetersizliği nedeniyle tamamlanamayan ve hizmete açılamayan Elazığ Caddesi Yolaltı Mahallesi’nde bulunan yeni öğretmen evi için Kalkınma Bakanlığı olarak ek bütçe çıkaracaklarını söyledi.

Sürece ilişkin açıklamalarda bulunan Yılmaz, çözüm sürecinin sadece siyasi bir süreç olmadığını belirterek, sürecin tamamlanmasına paralel olarak Diyarbakır’ı Ortadoğu’nun merkezi haline getirmeyi planladıklarını vurguladı.
ÖĞRETMEN EVİNİ İNCELEDİ

Seçim çalışmalarını yürütmek üzere Diyarbakır’da bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, kentte ödenek yetersizliği nedeniyle hizmete açılamayan yeni öğretmen evini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yılmaz’a, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten, Oya Eronat, Süleyman Hamzaoğulları, İl Valisi Hüseyin Aksoy, Ak Parti Diyarbakır milletvekili adayları Mehmet Salim Ensarioğlu, Alaattin Parlak, AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar ve İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hürata ile kamu kurum ve kuruluşları müdürleri eşlik etti.

Ziyaret sonrası Bakan Yılmaz ve beraberindeki heyet  Öğretmenevi’nden ayrıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*