Kapadokya Turizmi Amasya’ya Bağlandı

Kapadokya Turizmi Amasya’ya Bağlandı

İle paylaş:


Kapadokya Turizmi Amasya’ya Bağlandı

 

Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 2014’te başlattığı Kapadokya’ya gelen turistleri Karadeniz’e, Karadeniz’e gelen turistleri ise Kapadokya’ya ulaştırmaya yönelik çalışmaları ilk meyvelerini verdi.

Geçtiğimiz günlerde Kapadokya – Amasya bağlantılı turların ilki Amasya’ya geldi. Güney Koreliler’den oluşan ilk tur Kayseri Havalimanı’na indikten sonra Kapadokya, Çorum Hattuşa ve Tokat ziyaretlerinin ardından Amasya’ya vardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya, “Karadeniz’i Kapadokya’ya, Kapadokya’yı da Karadeniz’e bağlama amacıyla başlattığımız çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık. Kapadokya’dan Amasya’ya gelen bu ilk turu Samsun’a, Samsun Havalimanı’na gelen turistleri ise Samsun, Amasya, Tokat ve Sivas üzerinden Kapadokya’ya, oradan da Kayseri Havalimanı’na ulaştırmaya çalışmaktayız. Amacımız Amasya ve bölgemizin 12 ay boyunca turizmden yararlanmasını sağlamaktır. Desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Sayın Valimiz İ. Halil Çomaktekin, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Özel İdaremiz ve İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Kapadokya ziyaretlerinin ardından Amasya’ya gelen Güney Koreliler’den oluşan turist kafilesi Amasya’da yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Amasya’ya hayran kalan turistler bol bol hatıra fotoğrafları çekti, hediyelik eşyalar satın aldı.

Oktay Öztürk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*