logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Kara Harp Okulu Komutanlığı’nın 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreni gerçekleşti

Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kara Harp Okuluna girişinin 118’inci yıl dönümü ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve harbiyeliler katıldı.

Kara Harp Okulu Komutanlığı'nın 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreni gerçekleşti

Kara Harp Okulu Komutanlığı’nın 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreni gerçekleşti

Törende konuşan Kara Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller, Harp Okulunun bağrından çıkardığı sayısız kahramanla tarihe zaferlerle mal olduğunu belirterek sadece Türk tarihi değil, dünya tarihine yön vermiş, düşmanının bile teveccühüne mazhar olmuş Mustafa Kemal Atatürk’ün de harbiyeli olmasının kendileri için en büyük onur kaynağı olduğunu söyledi.

Kara Harp Okulu‘nun yetiştirdiği subaylara, en zor şartlarda, en kritik kararları alma yetisinin yanı sıra onurlu yaşamayı da bir hayat felsefesi olarak aşıladığını vurgulayan Güzeller, “Çünkü onur ve şeref Türk milleti için her şeydir. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun temel değerlerinin korunması, yaşatılması yolunda her harbiyeli birer Cumhuriyet muhafızı olarak daima görevinin başında olmaya devam edecektir.” dedi.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin, milli iradeye saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan harbiyelileri derinden sarstığını ifade eden Tuğgeneral Güzeller, şöyle devam etti:

“Ülkemizi hain emelleri doğrultusunda, sonu bilinmez karanlıklara mahkum etmek isteyenler layık oldukları yerlerdedir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek olanlar ise kalplerindeki heyecanla şu anda buradalar, Gabar dağındalar, El Bab’dalar. Üzerinde taşıdığı üniformanın ağırlığının farkında olan Türk subayları daima ileriye bakacak, vatan topraklarına şer odaklarının basmasına asla müsaade etmeyecektir.”

Harbiyelinin vatan için gece gündüz yürüyen, teröristlerle mücadele eden, sınır ötesine cesurca gidenler olduğunu belirten Güzeller, “Harbiyeli bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla ‘Vatan toprakları bir bütündür, bölünmez’ ilkesine gönülden bağlı kalacak, atalarından devraldığı kutsal sancağı kendisinden sonraki devirlere teslim edecektir.” ifadesini kullandı.

Güzeller, harbiyelilere de hitap ederek “Dünyada harp sanatının ne kadar önem taşıdığı aşikardır. Bir Türk subayı kendisinden önce vatanının birliği ve milletin huzuru için hareket eder. Sizlerin kendinizi geliştirmeniz, ülkemizi çağın ilerisine taşımakla beraber yurt topraklarının savunmasında etkin, caydırıcı bir ordunun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Liderlik ve çalışkanlıklarınızla astlarınıza örnek olmalısınız.” dedi.

Tuğgeneral Güzeller’in konuşmasının ardından Kara Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanı Albay Ertan Serdengeçti, geleneksel “Harbiyeli Yoklaması”nı yaptı. Albay Serdengeçti’nin Atatürk’ün Harp Okulu apolet numarası “1283” numarasını okuması üzerine, salonda bulunan tüm harbiyeliler ayağa kalkarak “İçimizde” diyerek yoklamaya katıldı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?