Kılıçdaroğlu, ” Dünün tek adamı, bugünün artık topal ördeğidir.”

Kılıçdaroğlu, " Dünün tek adamı, bugünün artık topal ördeğidir."

İle paylaş:


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu seçimi kazanan Recep Tayyip Erdoğan için dünün tek adamı, bugünün artık topal ördeğidir İfadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, " Dünün tek adamı, bugünün artık topal ördeğidir."Kılıçdaroğlu, “Bu bizim için çok önemli bir sonuçtur. Güçlü ve aydınlık bir Türkiye’nin kapısını araladılar. Güçlü ve aydınlık bir Türkiye beklenti içinde olanları yüreklendirdiler. Biz yapabiliriz algısını toplumun her kesimine ve bütün dünyaya anlattılar. Sadece bunu mu yaptılar? Hayır. Bu sonuç aynı zamanda parlamentoda iktidar partisinin çoğunluğu kaybetmesine de yol açtı. Dünün tek adamı, bugünün artık topal ördeğidir. Herkes bu gerçeği bilsin. Dünün tek adamı, güçlü adamı, bugünün topal ördeğidir. Her istediğimi yaparım, her istediğini yapamayacak”dedi.

Parlamentonun itibarını biz koruyacağız. Milletin bize verdiği yetkinin ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “ O yetkiyi nasıl kullanacağımızı da biliyoruz. Bu milletin demokrasiye özlemi var. Birlikte yaşama özlemi var. Kavgadan uzak durma özlemi var. Bunu sağlayacak olan halkın bize verdiği yetki ve bizim parlamentodaki gücümüz olacaktır. Yani özetle duvarın bir kısmını yıktık. Aynı azim ve kararlılıkla duvarın geri kalan kısmını da yıkacağız. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Seçimin kaybedeni, bu seçimin tek kaybedeni vardır, Ak Parti’dir. 7 puan kaybetmiştir. Parlamentoda çoğunluğunu kaybetmiştir. Kazananı da demokrasidir. Sandığa gidip, oy veren, demokrasiyi savunan milyonlardır, kazananı bunlardır.”dedi.

Cuhmurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik edecek, etmeyecek  sorusuna Kılıçdaroğlu, “ Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez. Yasama, yargı ve yürütme organını kendisine bağlayan bir insan tebrik edilemez. Tek adam rejimini savunan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğim? Bir partinin genel başkanı olarak, mahkemelere hakim tayin ediyor, onu mu tebrik edeceğim? Demokrasiyi savunuyorsa, güçler ayrılığı ilkesini getirecekse, bu konuda yeni bir anayasa değişikliği yapacağız diyorsa ilk ben tebrik edeceğim. Ama hayır, tek adam rejimini sonuna kadar sürdüreceğim diyorsa, bir diktatörün nesini tebrik edeceğim ben? Nesini kutlayacağım” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*