Kimsesiz çocuklarla ilgili vahim iddia meclis gündeminde

Kimsesiz çocuklarla ilgili vahim iddia meclis gündeminde

İle paylaş:


Kimsesiz çocuklarla ilgili vahim iddia meclis gündeminde

 

 YURT VE SEVGİ EVLERİNDE KALAN ÇOCUKLAR SOY KÜTÜKLERİ DEĞİŞTİRİLİP VARLIKLI AİLELERE PARA KARŞILIĞI EVLATLIK MI VERİLİYOR?

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtlar ve Sevgi Evlerindeki çocukların soy bilgileri mi değiştiriliyor? Bu sorunun yanıtını CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Bakan Ayşenur İslam’a sordu.

 

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlar ve Sevgi Evlerinde kalan 200 civarında çocuğun soy bilgileri ile oynandığı iddiasının doğru olup olmadığını soran Öğüt, ayrıca nüfus kütükleri ile oynanan çocukların belli bir meblağ karşılığında varlıklı ailelere evlatlık verildiği iddiasına da yanıt istedi.

 

Öğüt, önergesinde şu sorulara yer verdi:

 

–          Nüfus cüzdanı bilgiler, değiştirilen çocukların belli bir meblağ karşılığında varlıklı ailelere evlatlık verildiği iddiaları doğru mudur? Yine iddia edildiği gibi konudan Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ve Daire Başkanlıklarının haberdar olduğu doğru mudur? Araştırılması düşünülmekte midir?

–          İddialar doğru ise nüfus bilgilerinin değiştirilmesini evlatlık alan aileler mi talep etmektedir? Yoksa suça bulaştığı için cezaevinde olan ailelerin çocuklarının bilgileri Bakanlık yetkilileri tarafından mı değiştiriliyor?

–          Nüfus bilgileri değiştirme olayının ortaya çıkması halinde yetkililerin ” Yalanlarız” dediği de önemli iddialar arasındadır. Konu hakkında kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılması düşünülmekte midir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*