Kınalıada Taşocakları’nda temizleme işlemi başladı

Share

Kınalıada’nın Taşocakları mevkinde bulunan çöplüğe dönmüş yer için çalışmalar başladı.

Kınalıada’nın kronikleşmiş sorunu olan Taşocakları’ndaki hurda ve çöp yığınların olduğu bir zamanlar spor sahası yapılması düşünülen yerin temizlenmesi için çalışmalara başlandı. Kınalıadalılar bu kötü görüntüden kurtulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteğiyle yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Kınalıada Taşocakları, 2009 yılında CHP ile seçimleri kazanan belediye eski başkanı Mustafa Farsakoğlu ve 2014 yılında aynı partiden seçimleri kazanıp belediye başkanı seçilen Atilla Aytaç zamanında kaçak/kanunsuz moloz ve çöp döküm yeri olmuştu. Ancak gel gör ki yine aynı parti CHP’li belediye ile Kınalıada’nın kronikleşmiş sorunu olan yer temizleyerek eski haline geri getiriliyor.

Hatırlanacağı üzere Adalar Belediye Başkan Yardımcısı M.Dündar Tıraş ve Teknik Başkan yardımcısı Resul Can’ın geçen Perşembe günü Kınalıada ziyaretinde gündeme gelen yer için iki başkan yardımcısı da İBB Başkanı Erkem İmamoğlu’nun desteğiyle koordineli bir şekilde çalışarak bir sene zarfında buranın temizleneceği müjdesini vermişti. Müteahhit tarafından ölçüleri alınan yer için İlk çalışmalar Pazartesi günü başladı.

İlk etapda moloz dökülmeden önceki kot hesaba alınarak yüksekliği 2.5 metreyi bulan molozlar yan tarafa tesviye edilecek. Daha sonra 1 sene zarfında tümü kaldırılacak. Molozların yaklaşık 1000 kamyon olduğu tahmin ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*