Kınalıada’da depremde zarar gören bina yıkılma tehlikesi geçirdi!

Share

Adalar İlçesi Kınalıada Mahallesi Çınarlıköşk sokak ta bulunan bina depremde gördüğü iddia edilen zarar nedeniyle yıkılma tehlikesi atlattı.

Adalar İlçesi Kınalıada’da yaz sonu sebebiyle boş olan 5 katlı apartman bir kısmı geçenlerde yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından yıkıldı.

Kınalıada’da geçenlerde öğlen saatlerinde meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremin ardından Kınalıada bir bölümü Çınarlıköşk de olan diğer bölümü Beşiroğlı sakağına paralel 5 katlı Köşklü Apartmanın binanın bir kısmı yıkıldı.

Olay yerine gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Adalar Belediyesi ekipleri binaların öncelikle doğalgaz hatlarını kesti. Zabıta ekipleri tarafından çevresi güvenlik şeridi ile çevrildi

Kınalıada'da depremde zarar gören bina yıkılma tehlikesi geçirdi!
Kınalıada'da depremde zarar gören bina yıkılma tehlikesi geçirdi!
Kınalıada'da depremde zarar gören bina yıkılma tehlikesi geçirdi!
Kınalıada'da depremde zarar gören bina yıkılma tehlikesi geçirdi!
Kınalıada'da depremde zarar gören bina yıkılma tehlikesi geçirdi!

3 yorum

 1. Bu haber doğru değil. En üst iki katın yaptığı yanlış tadilat yüzünden balkonlar yıkıldı. Alt katta oturan Oktay Kocamaz, balkonunun duvarıyla oynamadığı için onun balkonu sağlam kaldı ve hatta diğerlerinin molozlarını da taşıyor. Apartman tamamen sağlam, yıkılma tehlikesi yok. depremde zarar falan da görmedi. Lütfen doğru haber yapın. Baştan sonra yanlış bilgi içeren bir yazı.

 2. Bu haber tamamıyla çarpıtılmış olup 5.8′ lik depremden tam 1 ay sonra girişin iki kat üstünde sap tarafta bulunan dairenin tadilatı esnasında meydana gelmiştir. Bina çürük veya Zarar Görmüş olmuş olsaydı Oktay Kocamaz beyin balkonu da iki balkonun molozunu taşımakszın tamamen çökmüş olması gerekirdi. Eda hanımın tüm belirttiği düşüncelerle aynı kanatteyim. Suçlu aranacaksa adada balkona çıkan odanın betonunu indiren ve komşularının onayını almaksızın balkona çift cam pencere takarak binaların ağırlık merkezini bilinçsizce değiştiren adalı ev sahipleridir. Saygılarımla.

  Birol Samanoğlu – Kınalıada Mahallesi Sakini

  • 1.Binanın ağırlık merkezi balkona çift cam yapmak ile birkaç milimetre değişir.
   2.Oluşan çöküntünün ağırlık merkezi ile ilişkisi yoktur.
   3.Ek 300 kg ağırlık yüklenen balkon çöktü ise binanın o bölümü (muhtemelen tümü de) çürüktür.
   4.Fotoğraflardan ikinci kattaki hasar ciddi görünmekte, yan kiriş bağlantılarından ayrılmış, işi bilen birilerine analiz ve güçlendirme yaptırmadan bina içinde oturmayın. Kolon kiriş bağlantıları sorunlu görünüyor. Kimseye birşey olmaması sevindirici, geçmiş olsun, fakat binanız sorunlu, bu kadar basit bir şeyle ortaya çıktığı için şanslısınız. İçinde tekrar yaşamaya başlamadan önce mutlaka güçlendirin. Saygılar…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*