Kışın dondurma yenir mi?

Kışın dondurma yenir mi?

İle paylaş:


Klasik İtalyan dondurmasını Türk damak zevki ile birleştiren Cremeria Milano kış meyveleri ile lezzet ve sağlığı bir arada sunuyor.

Kışın dondurma yenir mi?

KIŞIN DONDURMA YENİR Mİ?

2 TOP MEYVELİ DONDURMA GÜNLÜK VİTAMİN İHTİYACINIZI KARŞILIYOR

 

Klasik İtalyan dondurmasını Türk damak zevki ile birleştiren Cremeria Milano kış meyveleri ile lezzet ve sağlığı bir arada sunuyor. Cremeria Milano, narlı, mandalinalı, portakallı, tarçınlı, elmalı çeşitleri ile dondurma keyfini adeta vitamin takviyesine dönüştürüyor.

Her mevsim tüketilebilen özellikle çocukların vazgeçemediği dondurma, içerdiği besin değerleri nedeniyle önemli bir enerji, mineral ve vitamin kaynağı. Karbonhidrat, protein, kalsiyum, fosfor, demir, çinko, magnezyum, A, E, C, D ve B vitaminleri yönünden zengin içeriği sayesinde dondurma aynı oranda süte göre daha yüksek seviyede enerji, mineral ve vitamin kaynağıdır. Bu nedenle dondurma, çocuklar ve özellikle çeşitli nedenlere bağlı olarak kendini uykusuz, yorgun ve stresli hisseden bireyler için tüketilmesi gereken bir besindir.

Kemik sağlığının korunmasında, kas kasılmasında, kanın pıhtılaşmasında önemli bir role sahip olan kalsiyum vücudumuzda en çok bulunan minerallerden. Günlük kalsiyum ihtiyacı özellikle çocuklarda, yaşlılarda ve hamilelerde daha fazla artış göstermekte.  2 top meyveli dondurma tüketmek, yaklaşık 150 mg kalsiyum almamızı sağlayarak günlük kalsiyum ihtiyacımızı karşılamaya destek oluyor.

Mevsimine göre yüzde yüz taze meyvelerle yapılan gerçek İtalyan dondurması ile dondurma tutkunlarını buluşturan Cremeria Milano kış aylarında vitamin ihtiyacınızı en lezzetli yoldan karşılıyor. Narlı, mandalinalı, vişne çikolatalı ve tarçınlı lezzetleriyle vitamin deposu dondurmalarını beğeniye sunan Cremeria Milano’da doya doya dondurma yemenin tadını kışın da çıkartabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*