Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan kimlerin cebini doluyor

kredi-ve-yurtlar-kurumundan-kimlerin-cebini-doluyor

İle paylaş:


kredi-ve-yurtlar-kurumundan-kimlerin-cebini-doluyor

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle önerge verdi; Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen eğitim faaliyetlerine ve bütçesine ilişkin yanıt istedi.

 

CHP’li Öğüt, Recep Kaymakcan’ın 27 Mayıs 2013 tarihinde KYK Genel Müdürü olmasından sonra geçen 2 yıllık sürede Türkiye genelindeki yurtlarda kaç tane eğitim faaliyeti düzenlendiğini, bu faaliyetlere ne kadar bütçe ayrıldığını sordu.

Önergede “Eğitim faaliyetlerini üstlenen firmalar hangileridir; kaç eğitim organizasyonu düzenlemişlerdir?” sorusunu yönelten Öğüt, eğitim düzenlemek için prosedürün nasıl işlediğini, firmaların ihale usulü ile mi belirlendiğini sordu.

Öğüt, ayrıca şu soruları yöneltti:

-Eğitim organizasyonu düzenleyen firmalardan biri olduğun dile getirilen Mim Akademi Koçluk Eğitim Danışmanlık ve Araştırma Hizmetleri Limited Şirketi KYK adına kaç adet eğitim organizasyonu düzenlemiştir? Şirkete hizmeti karşılığında toplam ne kadar ödeme yapılmıştır?

-Mim Akademi Koçluk Eğitim Danışmanlık ve Araştırma Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucusu olan Turgay Şirin’in polis kardeşi Veysel Şirin’in geçici görevle Genel Müdür danışmanlığı görevini yürüttüğü doğru mudur?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*