Küçük oteller,kaçak oteller VARAN 1

Küçük oteller,kaçak oteller VARAN 1

İle paylaş:


Küçük oteller,kaçak oteller VARAN 1

Küçük oteller,kaçak oteller VARAN 1

Adalar ilçesindeki  vatandaşlarından birisini bırakın deniz dolgusunu, sahil şerit işgalini ve inşai faaliyetlerini, basit pencere, balkon, iç dış cephe boyamaların dan dolayı 3194 SK’nun 42. Mad. göre hapis cezası alıp hapis yattığını ancak kanunların Adalar’da herkese eşit uygulanmadığını daha önceki yazılarımızda belirtmiştik.

Birilerine kanunları sıkı sıkıya uygulayıp diğerlerine hiç bir müddeiye uygulamazsan  o vatandaşın ne günahı vardı da  hayatının 2 senesini çok daha küçük neden ile hapis yatarken benzer uygulamaların, yalıların, villaların, konakların zengin iş adamlarının ve mülk sahiplerinin yapılan illegal iş ve işlemlerinin ört bas edilmeye, kayırılmaya çalışılmasının sebebi olarak düşünülen metanın adı Kanunlarda ve Kamuoyunda bellidir. Bu konuda her ne nedenle olursa olsun görevi kötüye kullananlar ile mal sahibi, müteahhit ve proje müellifi olan kişilerin yargılanmaları Kamu vicdanının rahatlaması için gerekli bir örnektir. Anayasamıza göre kanunlar karşısında herkes eşit muamele görür ve hiç kimseye makam, mevki, iş adamı, zengin, fakir demeden farklı muamele yapılmaz deniyorsa ilgili kanunların tüm maddeleri gereği işlemleri belediyenin istisnasız uygulaması gerekir idi.

Bu örneklerden biri de Büyükada Kumsal caddesinde askerlik şubesi yanında bulunan karakteristik mimarlık özellikleri, mimari özellikleri olan bodrum + 2 katlı tescil edilmesi önerilen listesindeki bina olarak karşımıza çıkmaktadır. Kontür gabari kat döşemeleri cephesi ve plan şeması ile oynanarak, üstüne teras eklenerek, bodrum giriş yükseltilerek dublex ev kullanımlı binayı her odasında banyo olan ve tüm bu yapılanlar eskiymiş gibi projelendirilerek ruhsatlandırılması, Adalar İlçesindeki bu kanunsuz yapıların Adalarımızın sillüyetini değiştirdiği ve önlenemez bir çirkinliğe sebep olduğu aşikardır. Adalar’da Koruma Amaçlı İmar Planlarında ve Nazım İmar Planlarında H= 6.50 iken yanında Askerlik Şubesi olan yere nasıl izin verilmiştir?  Askerlik Şubesi ve Emniyet Müdürlüğünün olumsuz olarak verdikleri raporlar yokmuş gibi davranılarak işletme izni nasıl verilmiştir? Hem statik açıdan hem Milli Güvenlik açısından tehlike arz etmektedir.

Son zamanlarda artış gösteren bu küçük ve kaçak oteller Adalarımızın görünümünü ve insanların adaya geliş sebeplerini değiştirmiş, saatlik odalar kiralayan bazı günübirlikçiler Adalarımızı adeta Aksaray, Laleli havasına sokmuştur! Bazı şahısların evlerini, odalarını pansiyon gibi kullanması ve belediyenin de bunlara destek vermesi işi çığırından çıkardı. Son zamanlarda pansiyon olarak da fazlalaşan bu kaçak işletmeleri sırasıyla inceleyeceğiz. Bilhassa Adalar’da partizanlık adı altındaki izin verilen yasal olmayan bu işletmeler, hem görsel hem de ahlaki olarak yaşadığımız Adalarımızın tarihi dokusuna yakışmamaktadır.

Şükrü Abanoz

ADA HABERLERİNİN CEP TELEFONUNUZA GELMESİNİ İSTİYORSANIZ TIKLAYIN

kaçak6 kaçak5 kaçak4 kaçak3 kaçak2 kaçak1

7 yorum

  1. pkk nın bomba düzenlemesine gerek yok. Buraya müşteri olarak girsin terstan bombayı atıp kaçsın ne güzel değil mi. Buraya ruhsat veren vatan ha.nid.r. PKK ile bağlantısı var mı diye araştıemak lazım.Allal nasıl biliyorsa öyle yapsın

  2. Yıkılmasına gerek yok terasa bir nöbetçi kulübesi koyularak sorun çözülebilir. Tabi gece nöbet değişiminde müşteriler rahatsız olabilir ama napcen önce güvenlik değil mi?

    • Sayın nöbetçi kulübesi bir şeyi unuttun değişim sırasında doldur boşalt yerleride koyulması lazım terasa e tabi biraza ses çıkabilir bence müşteriler nöbet tutsun birde arkaya baktığımda yanlış görmüyorsam farsakoğlunun evi orada ona söylersek göz kulak olur!!!!!

  3. Ne güzel yapmış vatandaş otelini. Atilla bu işleri iyi biliyor. bakarmısınız ya:eski hali ne yeni hali ne 2863 sayılı yasayı artık tüm adalılar ezberledide Atilamı ezberleyemedi.Terasla bereber 4 kat full deniz manzara rant müthiş. Ada Sahil oteli yapan yaptıran göz yuman mıntıka mühendisleri dahil hepsi direk savcılık olması lazım. Kimse ihbarını yapmazsa ben yapacam. İnşallah benden şikayetçi olurlarda içimi savcıya döker şikayetimi orda hemencicik veririm. Böyle rezillik varmı.Atilanın haberi olmadan bu yapılırmı. Yoksa danışmanı yokken karar mı veremiyor. danışmanı zaten ben olmadan bir şey yapamaz belediyeyi yaşar kardeşimle ben beraber yönetiyoruz oda ortalarda geziniyor dedikleri o vakit doğruymuş.Gerçi hulusi de tatilde bu otelin başlangıcından bitimine kadar kalmadı ya,yani 4 gecelik sorti yapmış gelmiş. Zaten bu başkanda başka türlü çekilmez diyormuş. iyide şimdi bu otelin açılışını kim yaptı. atila kurdelesini kestiyse şimdi savcılıkta onun kurdelesini kesmeyecekmi. Bence bi ensesinde saç kalmıştı onuda traşlarlar şimdi tam kel olur.

  4. sayın yetkili otelin iskanını yediniz arkadaş adamlar ne güzel otele iskan vereceklerdi siz haber yapınca otel sahibini yaşar belediyeye çağırmış operasyona almış ancak siz haber yapınca olmamış. atilla da orayı mühürlemeyeceğim keyfim öyle istiyor demiş. Dağlıcadaki 16 şehitten sonra acaba hala öğle mi düşünüyor bilinmez. Acaba rumların davasına bakan otel sahibi avukattan mı çekiniyorlar bakalım ne olacak dedikodu olmasını temenni ediyorum

  5. Geçen gün uzun bir aradan sonra Büyükada’ya çocuğun askerlik işi için gittik bir de ne göreyim geçen sene kaçak otel haberi yapılan bu otel üst teras katını da kapatmış demek yaşar onun için çok sık uğruyordu bu bina eski rum binasıdır eski kayıtları vardır nasıl bu hale gelmiş kimsenin dikkatini çekmiyor mu? selamlar

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*