Lefter Turnuvası neden bu yıl yapılmadı

Lefter Turnuvası neden bu yıl yapılmadı

Lefter Turnuvası neden bu yıl yapılmadı

Fenerbahçe’nin efsanevi milli futbolcusu Lefter Küçükandonyadis anısını yaşatmak amacıyla iki yıl üst üste düzenlenen ve her yaz geleneksel olarak gerçekleştirilmesi planlanan Lefter Kupası Turnuvası’nın üçüncüsü yapılamıyor.

Adalar Belediyesi ve Adalar Vakfı’nca düzenlenen, Genel Koordinatörlüğünü TSYD eski başkanlarından ve spor yazarı Onur Belge’nin, Genel Kaptanlığını ise Sarıyerli eski futbolculardan Garo Hamamcıoğlu’nun üstlendiği turnuvada Adalar şöhretleri ile Türkiye liglerinde oynamış eski şöhretler dört ada takımı olarak ayrılarak oynuyor, kazananlar finali, kaybedenler de üçüncülük-dördüncülük maçını oynuyorlardı.

Üç büyüklerde oynayan flaş isimlerin de Lefter’in anısını yaşatmak için sahaya çıktığı turnuvanın bu yıl oynanmaması üzüntüyle karşılandı.

Konuyla ilgili olarak, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, maçların oynandığı Kınalıada Jarden Stadı’nın bakımın yapıldığını ve maçların oynanmasına hazır olduğunu söylerken, Turnuva Koordinatörü Onur Belge ise bu yaz turnuvaya ara verileceğini ve gelecek yazdan itibaren devam edileceğini belirterek, Lefter’in ailesinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle turnuvanın üçüncüsünün bu yaz yapılamadığı bilgisini verdi.

Odatv.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz