Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!

Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!,Adalar da talan Sivriada'dan mı başladı?

İle paylaş:


Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!,Adalar da talan Sivriada'dan mı başladı?

Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!

Hükümetin Sivriada’ya turistik tesis, otel projeleri ve planları mahkeme tarafından iptal edildiğini dün yaptığımız haber ile adalılara duyurmuştuk.

Adalar Belediyesinin açtığı ve belediyenin avukatı Seray Erdek’in takip ettiği davada Ada Gazetesi iptal kararı veren mahkemenin belgelerine ulaştı. Bir üyenin ret oyu verdiği karar oy çokluğu ile alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığının ise davaya davalı tarafından katılma isteğini mahkeme kabul etti.

Yassıada ve Sivriada için açılan davalarda İstanbul 3 Numaralı Bölge İdare Mahkemesi, Sivriada’da başlatılması planlanan kongre ve turizm merkezi inşaatı hakkında bilirkişi raporu doğrultusunda iptal kararı verip, Kültürel, ekolojik ve arkeolojik açıdan geri dönülmesi mümkün olmayan zararlar doğuracağı gerekçesiyle” verilen kararda Sivriada için yapılan tüm plan değişiklikleri iptal etmişti.

Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!Mahkeme belgelerini yayınlıyoruz!sivriada-6

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*