DOLAR 6,4510
EURO 7,1898
ALTIN 338,19
BIST 88.125
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Sağanak Yağışlı

Mahkemeden belediyeye ‘SİT’ dersi

11.10.2013
A+
A-

[flgallery id=127 /]

 

Mahkemeden belediyeye ‘SİT’ dersi

 

 

ADAGAZETESİ, SİZ DEĞERLİ OKURLARI İÇİN DAHA ÖNCE AÇTIĞI  Mızrak çuvala sığmaz” VATANDAŞ SORUYOR? DOSYASI”NDA GENE ÖNEMLİ BELGELERE ULAŞTI.

ADAGAZETESİ’nin 03 Temmuz’da yaptığı Mızrak çuvala sığmaz” haberlerinde ayrıntılar geliyor…

  GENE 2011 ENCÜMENİ !!!

 

Gazeteniz, ADAGAZETESİ 03 Temmuz’da ADALAR BELEDİYESİ’NDE NELER OLUYOR?,

“Mızrak çuvala sığmaz” demiş ve devam etmişti…

 

Adalarİlçesi’ndeki  imar uygulamaları duyarlı vatandaşlarda rahatsızlık yaratıyor.

 

2-Büyükada ön kapısı Kumsal sokak 64/1 ve arka kapısı Deniz Kulübü sokak 15/1 numaradaki 223 ada, 37 parsele dükkan yapılması için  22.11.2011 tarih ve 480 sayılı Encümen kararı  ile geçici yapı yapılması kararı oybirliği ile alındı mı? Encümen Üyeleri Ali TOKDEMİR, Raffi Hermon ARAKS, Ahmet DOĞAN ve Sumru SÜSLÜ bu kararı imzaladı mı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca 2 şubat 2012 tarihinde gönderilen yazıda “uygulanmasına göz yumularak, ticari maksatlı meşrubat ve alkollü içecek deposu inşa edildiği, aynı zamanda söz konusu yapının SİT alanında kaldığı, bu münasebetle Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa aykırı olacak şekilde ve ilgili Kuruldan izin alınmaksızın inşa edilmesine göz yumulduğu” ile “ İmar Müdürlüğünüzün imar mevzuatına aykırı olan kısmın yıkımından imtina ettiği” yazmakta mıdır? Aynı yer için İstanbul 8. İdare Mahkemesi’nin 2012/614 esas ile 2012/2866 sayılı kararında “37 parsel üzerinde geçici yapı izni verilmesine dair dava konusu Encümen Kararı’nda hukuka uyarlık bulunmamıştır” ve “Açıklanan nedenlerle dava konusu işlemin iptaline” oy birliği ile karar vermiş midir? Encümen Üyeleri Ali TOKDEMİR, Raffi Hermon ARAKS, Ahmet DOĞAN ve Sumru SÜSLÜ’ye herhangi bir yasal işlem neden yapılmamıştır?

 

Diyerek Vatandaşlarımızın sorularını dile getirmişti.

 

           BELGE 1

Şimdi siz değerli ADAGAZETESİ okurlarına Büyükada ön kapısı Kumsal sokak 64/1 ve arka kapısı Deniz Kulübü sokak 15/1 numaradaki 223 ada, 37 parsele dükkan yapılması için 2012 yılında Adalar Belediyesi Encümeni’nin 22.11.2011 tarih ve 480 sayılı Encümen Üyeleri Ali TOKDEMİR, Raffi Hermon ARAKS, Ahmet DOĞAN ve Sumru SÜSLÜ tarafından imzalı olarak oy birliği ile alınmış kararını açıklıyoruz.

           BELGE 2

İkinci belgemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca 2 şubat 2012 tarihinde gönderilen yazıda “uygulanmasına göz yumularak, ticari maksatlı meşrubat ve alkollü içecek deposu inşa edildiği, aynı zamanda söz konusu yapının SİT alanında kaldığı, bu münasebetle Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa aykırı olacak şekilde ve ilgili Kuruldan izin alınmaksızın inşa edilmesine göz yumulduğu” ile “ İmar Müdürlüğünüzün imar mevzuatına aykırı olan kısmın yıkımından imtina ettiği” muhteviyatlı evrağı açıklıyoruz.

           BELGE 3

Son olarak İstanbul 8. İdare Mahkemesi’nin 2012/614 esas ile 2012/2866 sayılı kararında “37 parsel üzerinde geçici yapı izni verilmesine dair dava konusu Encümen Kararı’nda hukuka uyarlık bulunmamıştır” ve “Açıklanan nedenlerle dava konusu işlemin iptaline” oy birliği ile karar vermiş dediği Adalar Belediyesi’ni mahkeme masraflarıyla birlikte mahkum ettiği Mahkeme Kararını açıklıyoruz.

 

VATANDAŞ SORUYOR?

 

1- Gene imzam yok, Ben yoktum, Bilmiyorum, lafları söylenecek mi?

2-Encümen kararı altında imzası olan şahıslar için kanuni bir işlem uygulanacak mı?

3- Bu karar “İMAR KİRLİLİĞİ” yaratmış mıdır?

4- Eğer yaratmış ise bu kararı alanın hem İmar ve Şehircilik Müdürü  hem de Plan ve Proje Müdürü olması ne anlama gelmektedir?

5- Kartal Belediyesi’nden getirilen Ahmet DOĞAN  hakkında ne yasal işlem yapıldı?

6- Encümen Üyeleri olan Meclis Üyeleri Ali TOKDEMİR ve Raffi Hermon ARAKS hakkında ne yasal işlem yapıldı?

7- Kamu vicdanı için 2011 Encümen Üyeleri’nin Memuriyetlerinden ve Meclis Üyeliklerinden istifa etmeleri gerekmez mi?

8- Büyükada sorumlu mimarı, İmar Müdürü, Başkan Yardımcısı, Belediye Başkanı’nın yıkım kararı için işlem yapmaması suç değil midir?

9- Deponun elektrik, su ve doğalgazı ne zaman kesilecek?

10- Kesilmeyecekse kim KESECEK?

 

ADAGAZETESİ    Büyükada Özel Haber.

 

VATANDAŞ SORUYOR?

Sedefadası Özel Haber

Büyükada Özel Haber

Heybeliada Özel Haber

Kaşıkadası Özel Haber

Yassıada ve Sivriada Özel Haber

Burgazadası Özel Haber

Kınalıada Özel Haber

 

 Belge 1

çukur-encümen (437x640)çukur-encümen1 (500x451)Belge 2

çukur-belediye-teftiş (455x640)

Belge 3çukur-mahkeme-sonuç (462x640)

 

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

  1. ekremkara dedi ki:

    sn. ada gazatesi bu kişiler artık ne yaptığını bilmediği gibi, gider ayak nekadar pislikleri varsa çıkıyor sayenizde.
    Bir imar müdürü düşünün belediye başkanından bile güçlü yapıya sahip.acaba bilgilenmi yoksa güvendiği başka bir şey mi var onuda bilmiyoruz.arkadaşlar herhalde kendilerini KANUN HÜKMÜNDE KARAR NAME çıkartacak yetki almışlarki kendi sundukları yasaya aykırı uygulamaları kendileri onaylıyor.

    yeni bir haber aldım Heybeliada mütahitlerinden birine baskı için bütün heybeliadaya baskı yapıp bu adamın bütün işlerini durdurun diye emir vermişler sn.imar müdürümüz….ama unutulmasın kim olursa olsun resmi olarak ruhsat verdiğiniz kurumlar veya kişilere KAÇAK olmadığı halde mühür yapamazsınız.sonra sizin o koltuğunuzu alıp, başınıza geçirir devlet baba…..iyi çalışmalar

    EK.