MALTEPE İLÇESİ’NDEKİ SÜREYYAPAŞA DEVLET

İÇERENKÖY KAVŞAĞINI TBMM’YE TAŞIDI,MALTEPE İLÇESİ'NDEKİ SÜREYYAPAŞA DEVLET ,HALK EKMEK BÜFELERİ VE BÜFE SAHİPLERİ,MEVCUT İNŞAATLARA DOKUNULMAYACAK,ARAÇ EGZOZLARININ VERDİĞİ ZARARA İLİŞKİN,DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ MESAJITCDD SERMAYE DEĞİL HALKA HİZMET ETMELİDİR,İSTANBUL'DAKİ BİR OKULUN ORTAÖĞRETİM

İle paylaş:


MALTEPE İLÇESİ'NDEKİ SÜREYYAPAŞA DEVLET ,HALK EKMEK BÜFELERİ VE BÜFE SAHİPLERİ,MEVCUT İNŞAATLARA DOKUNULMAYACAK,ARAÇ EGZOZLARININ VERDİĞİ ZARARA İLİŞKİN,DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ MESAJITCDD SERMAYE DEĞİL HALKA HİZMET ETMELİDİR,İSTANBUL'DAKİ BİR OKULUN ORTAÖĞRETİM

CHP İSTANBUL MV. KADİR GÖKMEN ÖĞÜT’ÜN MALTEPE İLÇESİ’NDEKİ SÜREYYAPAŞA DEVLET

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

 

 

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

İstanbul Maltepe escort ‘da bulunan Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1952 yılından beri onlarca hastayı tedavi etmektedir. Hastane dönemin hayırsever işadamlarından olan Süreyya İlmen Paşa tarafından bağışlanan 1800 dönümlük arazi içinde yer almaktadır. Aynı arazi içinde ayrıca Süreyya İlmen Paşa’nın türbe mezarı ve 2adet tarihi köşk bulunmaktadır. 1952 senesinde restore edilerek 50 yataklı hastane binası olarak kullanılan tarihi “Haremlik Köşkü” ve idare binası olarak kullanılan “Selamlık Köşkü”, yıllar içinde çürüyüp metruk bir hale gelmiş durumdadır. Ayrıca hastanenin birçok biriminin de bakımsız olduğu, tinerci diye tabir edilen bazı kişilerin hastanenin bazı bloklarını mesken tuttuğu ve yetersiz güvenlik sistemi nedeniyle doktorların da artık burada çalışmak istemediği ve tayin talep ettikleri bilinmektedir.

 

Bu bağlamda,

1) Polisin hastaneye ait arazi içindeki madde bağımlısı çocuk ve gençleri topladığı ancak  bir süre sonra aynı kişilerin yine hastane bahçesinde olduğunu iddiaları doğru mudur?

2) Söz konusu kişilerin hastane ve hastane arazisinden uzaklaştırmak için ne yapılmıştır; ne yapılması planlanmaktadır?

3) Süreyyapaşa Hastanesi’nin bakımsız birimleri ile ilgili ne yapılmıştır; ne yapılması planlanmaktadır?

4) Süreyya Paşa orman arazisinin tahsisat yokluğu nedeni ile bakım ve korumasının yapılamadığı iddiaları doğru mudur, bu iddialarla ilgili ne yapılması düşünülmektedir?

Soru önergesine bakanın verdiği cevabı linki tıklayarak okuyabilirsiniz.

süreyyapaşa bakan cevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*