Masal Vadisi Anaokulu yüzücüleri madalyalarını aldı

masal-vadisi-anaokulu-yuzuculeri-madalyasini-aldi

İle paylaş:


masal-vadisi-anaokulu-yuzuculeri-madalyasini-aldi

 

Gaziantep’te düzenlenen Ata Yüzme Yarışmasına Cesur Kulaçlar kategorisinde katılan Özel Masal Vadisi Anaokulu minik öğrencileri okulda düzenlenen törenle madalyalarını aldılar.

24-25 Ocak Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 82. yılı münasebeti ile düzenlenen yüzme yarışmasına katılan Özel Masal Vadisi Anaokulu  ara tatilin arkasından öğrencilerin ve velilerin katılımı ile madalyalarını aldılar.

Yüzme yarışmasına Cesur Kulaçlar alanında, Rana Kocaoğlugil, Leyla Ceylin Aydın, Yiğit Çelik, Ahmet Emir Uncu, Kamer Sürücü, Osman Said Polat, Fukan Çağrı Polat katıldılar.  Yarışmaya girenlere Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen katılım belgesi ve madalyalar öğrencilere verildi.

Özel Masal Vadisi Anaokulu Beden eğitimi öğretmeni Şila Sürer; ” Okulumuzda yüzme önemli bir spor alanımız. Öğrencilerimize önce suyu sevdiriyoruz, Sonra çift kollukla yüzme, sonra tek kollukla yüzme sonra kolluksuz yüzme yaptırıyoruz. Yüzmeye geçen öğrencilerimizle stil çalışmaları yapıyoruz. Öğrencilerimizin katıldıkları Cesur Kulaçlar yarışmasında derecelendirme yoktur. Onun yerine üstün yetenekleri ve cesaretleri ödüllendirildi. Madalya alan öğrencilerimizin bu alt yapıları ile gelecekte yüzme  alanında önemli başarılara imza atacaklarına inanıyorum.” dedi.

Özel Masal Vadisi Anaokulu kurucu müdürü Mükrime Polat okullarında sosyal ve sportif faaliyetlere çok önem verdiklerini belirtti. Polat; ” Yüzme alanında ülkemiz özelikle de Gaziantep çok yetersiz. Okulumuzda kendi havuzumuzda biz öğrencilerimize yüzme eğitimi veriyoruz. Küçük yaştaki bu çalışmalar hem sportif alanda iyi bir başlangıç hem de çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişiminde  büyük öneme sahiptir. Öğrencilerimizi cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*