Mavi gece önce güldürecek sonra şükrettirecek

Mavi gece önce güldürecek sonra şükrettirecek

İle paylaş:


Mavi gece önce güldürecek sonra şükrettirecek

Mavi gece önce güldürecek sonra şükrettirecek

Mavi Gece sinema filmini izlerken sadece gülmeyeceksiniz.

Mavi Gece sine filmini izlerken güleceksiniz ama aynı zamanda düşüneceksiniz!

YA BEN OLSAYDIM?

YA BEN ZEKİ OLSAYDIM?

YA BEN EMEL OLSAYDIM?

Eeee olur ne var bunda?

Çok şey var.

SEN ZEKİ’SİN DEĞİL Mİ? O NE AYNAYA BAKIYORSUN Kİ, BİR KADINSIN.

SEN EMELSİN DEĞİL Mİ? O NE AYNAYA BAKIYORSUN Kİ, BİR ERKEKSİN.

Çık çıkabilirsen işin içinden.

Peki, ne olmuşta, o kadın, diğeri erkek olmuş?

Olmamışlar ki, aynı duruyorlar.

İyide birde onlara sorsanıza?

İçlerinde hangi kıyametler kopuyor.

Biri bağırıyor,

Ben nasıl Doktor Emel olabilirim? Ben şoför zekiyim.

Diğeri daha bir beter,

Delirtmeyin beni, ben Doktor Emel’im, eğitimliyim, kültürlüyüm, kibarım üstelik ben bir kadınım. Nasıl Zeki üstelik Şoför Zeki olabilirim ki, ben o işi nasıl yaparım? Ben kendi arabamı zor kullanıyorum.”

Ben nasıl kadın olabilirim? Ben kadın olmam ben kadınları severim, ben kadınlara ölürüm.”

Ben nasıl kadın severim ki, Ben kocamı severim, ona aşığım başka da erkek istemem. Üstelik bu halimle nasıl isterim ki?

BENCE SİZLER MAVİ GECE SİNEMA FİLMİNE GİDİNİZ.

Mavi gece önce güldürecek sonra şükrettirecek

Bu işin içinden çıkmaz hali birde başına gelenlerin yaptıkları ile izleyin.

Burada yapacağınız tek şey gülmek, çokça gülmek.

SİNEMADAN ÇIKINCA DA HALİNİZE ŞÜKREDİN.

NAZAN ŞARA ŞATANA.

https://www.youtube.com/watch?v=eZbMpWX68SI

 

MAVİ GECE SİNEMA FİLMİNDE BENDE OYNADIM

Mavi gece önce güldürecek sonra şükrettirecek

MAVİ GECE sinema filminde bende oynadım.

Bu hikâyeyi yazdığımda bu kadar güzel bir sinema filmi olacağını açıkçası hayal etmemiştim. Bu işin ustalarından yönetmen ve senarist Ahmet Hoşsöyler Beyefendinin Mavi Gece’ye dokunacağını düşünmemiştim.

Ahmet Hoşsöyler Bey, yönetmen olarak elbette çok iyi ama senaryoda da usta. Ben hikâyemin senaryo haline de bayıldım. Ahmet Hoşsöyler senaryoyu yazarken komedinin tam tadını çıkartmış.

İşin bir başka hali ise öyküsünü yazdığım bu sinema filminde oynuyor olmamdı. Oynuyorum dedimse sakın aklınıza şöyle uzun upuzun bir roldeyim sanmayın. Bir sahnesin de vardım.

Düşünün birçok deneyimli oyuncu ve ben!

Usta oyuncu Mehmet Ulay ve filmin başrol oyuncusu olan Ayça Varlıer’de o sahnedeydi, Gökhan Mumcu, Derya Balyer, Fatihcan Güven… Dünya tatlısı küçük oyuncumuz vardı ki Ela Bayraktaroğlu ondan söz etmeden geçemeyeceğim.

Çekim yapıldığı gece nasıl soğuk anlatamam. Bildiğiniz buz gibi hava. Soğuktan konuşamıyoruz. Düşünün Ela üşüdüm diye bir ara ağladı bile. Sonrasında molada annesine, ”üşüsem bile rolümü bitirmeden gitmeyelim” demiz mi? Sinema böyle bir şey! Sizi içine çekip sarıp sarmalıyor.

O akşam hava soğuktu belki ama ben çok şey öğrendim. Oyuncu olmak öyle zor filan değil bayağı meşakkatli… Üstelik doğaçlama yapacağım düşüncesinde gittim, ‘ezber olacak’ dendi. Halimi siz düşünün.

Büyük bir ekiple çalışıldı. Yapımcımız Ahmet Edebali Beyle bir projede olmak bana göre şanstı. Duygu Edebali’nin sakin hali, sinirlerin tavan yaptığı anlarda bile birkaç güzel sözü, gülen yüzüyle sete devamlı pozitif enerji vermesi de harikaydı.

Set denilince o kadar çok emek veren olduğunu ancak onların içinde olduğunuzda anlıyorsunuz. Perde de görülen eleğin üst tarafında kalanlar asıl çokluk altta olanlar. Hep birlikte aralıksız çalışmak, belki az uyumak, çok çalışmak! Görüyorsunuz ki, bunlar önemli değilmiş. Çalışanlar bu işin fazlasıyla bilincindeler. Çok güzel…

Mavi Gece o kadar komik yazılmış, oyuncular o kadar hakkıyla oynuyorlardı ki, yorgun ekip ve bizler kahkahalarla gülerek yenileniyorduk.

Ahmet Hoşsöyler Beyin sözlerinin ne kadar önemli olduğunu da tanık oldum. Özetle bu sinema Filminde daha doğrusu benim rolüm olan o gecede O MAVİ GECE’de yaşadıklarım çok güzeldi, çok komikti. Oynarken gülmemek için kendimi zor tuttum.

Fırat Tanış’ın kendini kadın sandığı, AyçaVarlıer’in kendini erkek zannettiği sahnelerde biz kamera arkasındakiler bu kadar güldüğümüze göre izleyenler salondan kahkaha ile çıkacaklar.

Bu gülmelere, kısa sürelerde de olsa eğlenmeye ne kadar çok ihtiyacımız var.

Gökhan Mumcu, büyük projelerde oynamış iyi bir oyuncu. Yüreği de çok güzel. Onun filme katkısını ancak izlediğinizde anlayacaksınız.

Eda Bilgin sanıyorum bu filmden sonra çok ses getirecek.

Fırat Tanış’ın oyunculuğunu anlatmak olmaz. Hangi tiplemeyi canlandırıyorsa o oluyor, bu nasıl bir başarıdır, şaşırmamak mümkün değil.

Hangisi için ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Boşuna 7.Sanat değil sinema. Ayça Varlıer’i izlerken, acıkmaz mı, üşümez mi, yorulmaz mı? Dedim. Oyunculuk bu demek ki…

Bu sinema filminin,

MAVİ GECE’nin bende birçok hatırası olacak.

Kızım Elifim’de oynadı, oğlum Fatihcanım, beni kırmadı Kıbrıs’tan hatıra olsun diye küçük bir sahnede olsa geldi. Antalya’dan, gelen arkadaşım Derya Uğur Demirhan’da benim gibi hatıralarına birde sinema filminde oynamayı ilave etti.

Ben yine hatıra biriktirdim. Ayrıca oyunculuğu da sevdim. Kendi projelerimde oynamaya karar verdim. Küçük rollerde olsun benim hatıralarımda olacaklar.

MAVİ GECE fantastik bir komedi.

Ciddi bir komedi.

30 Ekim’de sinemalarda.

Bence izlemelisiniz, filmden çıktıktan sonra ‘ya benim başıma gelseydi’ diyeceksiniz, ve çok düşüneceksiniz. Bir farkla gülerek düşüneceksiniz.

Nazan Şara Şatana

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*