Meclis üyene neden sahip çıkamadın?

Meclis üyene neden sahip çıkamadın?

İle paylaş:


Meclis üyene neden sahip çıkamadın?

Meclis üyene neden sahip çıkamadın?

Öncelikle son günlerde yaşanan basına baskıyı ve gazetecilere yapılan saldırıları kınıyor değerli basın mensubu meslektaşımız Ahmet Hakan’a geçmiş olsun diyoruz. Bir basın çalışanını böyle kaba kuvvetle sindireceğini zanneden  bu şahısların en ağır cezayı alacağını umuyoruz…

Adalar Belediyesinde seçimlerde kontenjandan 1. sırada seçilen, prosedürde Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’dan  sonra gelen ikinci adam statüsünde  olan  İBB Meclis Üyesi ve aynı zamanda Adalar Belediyesi Meclis Üyesi Avedis Kevork Hilkat’ın başına gelenleri, tüm Türkiye’yi ve Türkiye’nin güvencesinde yaşayan azınlıktaki vatandaşlarımız olan  Ermeni cemaatini ilgilendiren olayı haber yapmaz isek kamu görevimizi yapmayacağımızı düşünerek kaleme sarıldık…

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, meclis üyene sahip çıkamadın adalıların haklarını nasıl koruyup sahip çıkacaksın?

 

Olay, Saim Okay isimli bir vatandaşın, Kınalıada’da Avedis Hilkat’ın yanına gelerek ” Avedis dikkatli ol Büyükada’da yanıma iki kişi gelerek ‘Avedis dikkatli olsun yakında onu indirecekler‘  ” demesi üzerine patlak verdi. Bu yaşanan ilk tehdit değildi. Daha öncede Avedis Kevork Hilkat ilçesindeki hukuksuzlukları, kanunsuzlukları belgeleriyle Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’a bildirmiş ancak Aytaç konuları çok iyi bilmesine rağmen Avedis Kevork Hilkat’ı yalanlamış ancak savcılık Hilkat’ın Aytaç’ı uyardığı  bazı dosyalar için soruşturma başlatınca sesini kesmişti. Aytaç sesini kesmiş ancak Başkan Yardımcılarından birisinin akrabası sesini kesmeyip adeta Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın sesi olup meclis toplantısına gelerek herhalde uyarılan dosyalar arasında kendi dosyası mı var  ” Avedis’i dövmeye geldim ağzını burnunu kıracağım” dediği iddiası, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’da bu şahsa meclis toplantısı çıkışında ismi ile hitap ederek bizce de duyulan “Yapma burası yeri değil” diyerek bu şahsı sakinleştirmesi ve olaylar üzerine Avedis Kevork Hilkat savcılığa giderek şuç duyurusunda bulunması ile son bulmuştu…

Öncelikle Avedis Kevork Hilkat’a geçmiş olsun diyoruz ve Ermeni bir kardeşimize yapılan bu tehdidi kınıyor ve sorularımıza başlıyoruz…

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç;

1- Adalar Belediyesinin ikinci adamı Avedis Kevork Hilkat’ın size ilçesindeki kanunsuzlukları, hukuksuzlukları belgeleriyle getirip grup toplantınızda  sizi ikaz edip uyardığı ve sizinde Hilkat’ı yalanladığınız doğru mudur?

2- Avedis Kevork Hilkat’ın sizi uyardığı ancak sizin yalanladığınız olaylar için savcılığın açtığı dava veya soruşturma var  mıdır? Eğer var ise ikinci adamınızdan, CHP’ye gönül veren adalılardan ve  Ermeni Cemaati’nden  meclis önünde özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

3- Gazetemize gelen istihbaratlar doğrultusunda Avedis Kevork Hilkat’ın tehdit olayı ile ilgili bir bağlantınız var mıdır? Hilkat’ın uyarılarından rahatsız olduğunuz doğru mudur? Bu güne kadar bu tehdit olayı için ne yaptınız? Faillerin bulunması için siz neden savcılığı suç duyurusunda bulunmadınız? Yoksa iddialar doğru mudur?

4- Adalar Belediyesi Meclis Toplantısı sonunda başkan yardımcılarınızdan birisinin akrabası olduğu iddia edilen şahısın “Avedis’i dövmeye geldim ağzını burnunu kıracağım” dediği ve sizde meclis toplantısı çıkışında bu  şahsa ismi ile hitap edip ” Burası yeri değil” derken neyi kastettiniz? Sizce bu şahıs Avedis Kevork Hilkat’ı nerede dövmeliydi? Sizce adam dövmenin kriterleri nelerdir? Daha önce hiç adam dövdürdünüz mü? Belediye başkanı olmadan önce K.A isimli bir şahısla özel bir takım sorunlar yaşadığınız ve bu şahısa işkence yaptırdığınız doğru mudur? ( Gerçi bu olayla ilgili savcılık takipsizlik kararı vermiş ancak ateş olmayan yerden de duman çıkmazmış) Bu işlere çok meraklı mısınız?

5- Adalar Belediyesinin tarafınızdan kurulan ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Avedis Kevork Hilkat’ı geçirdiğiniz yasal olmayan şirket hakkında bir soruşturma açıldığı  ve ilgili kamu kurumunun bazı bilgi ve evrak istediğinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerinin haberi var mıdır? Her gelen evrakı bu yöneticilerle paylaşıyor musunuz? Yoksa Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerinden gizlediğiniz bazı evraklar var mıdır?

6- Son  günlerde belediyenize soruşturma üstüne soruşturma yağıyor. Bu soruşturmalardan kurtulmak için geriye dönük yasal olmayarak boş tutanak sayfaları bıraktığınız ve tutanakları doldurup kendinizi kurtarmaya çalıştığınız iddiaları doğru mudur? İmar Müdürlüğünüzde böyle kanunsuzluklar yaptırıyor musunuz?

7- Bir soruşturmada adli makamların ıslak mürekkep tarihi araştırması ve yazı analizleriyle olayı çözdüğünü bilmeyecek kadar amatör müsünüz? T.C Adli Tıp diye bir kurumun varlığından haberdar mısınız?  Bu akılları size belediyeye dışarıdan ithal ettiğiniz süper yetenekli Başkan Yardımcısı ve kuyruk takımı mı veriyor? Bu ülkede belediyeleri  takip eden başka kamu  kurumların da olduğundan haberiniz var mıdır?

8- Soruşturma açılan ve yakında detaylı olarak haberini yapacağımız Heybeliada’daki bir yerin bayan müdürü ile belediyede üç gündür gizli kapılar arkasında ne konuşuyorsunuz? Evrakları mı temizliyorsunuz? Yoksa yukarıdaki tutanaklarla ilgili iddialar doğru mudur? Bu yerin belediyeye gelen evraklarını memurlarınız dan sakladığınız ve belediyenin avukatının bile bu evraklardan haberi olmadığı iddiası doğru mudur? Ayrıca bu yer için 500 BİN TL  resmi bağış aldığınız doğru mudur? Resmi olmayan bağış aldınız mı? Aldıysanız kaç para aldınız ve hangi amaçla aldınız?  Kanunsuzlukları örtmek için mi? Neden bu yer için Adalar Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunmadınız? Bu iddialar doğru ise memurlarınız dan niye evrakları gizliyorsunuz? Bu yer için size verilen süre içinde  ilgili kamu birimine cevap vermediğiniz iddiası doğru mudur? Bu iddia doğru ise Kamu birimlerinin görevini yapmasını neden engelliyorsunuz veya zora sokuyorsunuz?

9- Haberini yaptığımız Büyükada’daki 130 ada 5 parselin sahibi Arkas Holding Yönetim kurulu Başkanı Lucien Arkas için bu güne kadar ne yaptınız? Bu yerle ilgili suç işleyen  Lucien Arkas ile ilgili neden Adalar Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunmuyorsunuz? Lucien Arkası’ın avukatı ve yardımcısı ile kapalı kapılar arkasında ne konuşuyorsunuz? Lucien Arkas’a ait olan 130 ada 5 parsel  deki kaçak yapılaşma, Heybeliada’daki yer ve Büyükada’daki önümüzdeki günlerde detaylı olarak haberini yapacağımız ve gazetemizin yeni sayısında manşetten duyuracağımız yine Lucien Arkas’ın  parmağı olan Con Paşa Köşkü’nde bir yolsuzluk ve kanunsuzluk var mıdır?

Buradan tüm belediyede çalışan memurları uyarıyoruz. Sizi adım adım takip eden kurumlar olduğunu unutmayın. ” e amirim emretti yaptım “ deyip işin işinden çıkamazsınız.Attığınız imzalardan  sizler sorumlusunuz bunu sakın unutmayın. Kanunsuzluk, hukuksuzluklardan uzak durunuz. Adanın, adalıların haklarını koruyunuz. Acizane uyarımızdır…

Şükrü Abanoz

9 yorum

 1. Sayın maytaç ;size helal olsun diyorum. Kimseyi atlamadan şeediyorsunuz diye. Maşallah arkas, CEO,Bankacılar,Sanyiciler,sanko,manko , cengo atlamıyorsunuz her bir şeyi seediyorsunuz. Peki hiç düşünmüyormusunuz ya birisinden lastik patlarsa diye.

 2. Saç ayakları kokuttu artık belediyeyi. Z…. imardan Fen işlerine geçti. Aklını peynir ekmek ilemi yedin başkan diye sormamak elde değil. Kardeşim eğerki başarılı olsa imardan almayacağın müdürü niye verirsin fen işlerine.Fen işlerine müdür yapacak kadar iyide İmardan niye alırsın. İşte Dışardan bakınca Atillanında anlaşılmaz git gellerinden bir başkasıda Z…. meselesi gibi gözüküyor dimi. Z….ten sonra İmara Ak Sakallı CHP’li A…e tarif gerekmez isimli adalının kardeşi getirildi. Getirilir getirilmezde eline bulaşık eldivenlerini geçirip Belediye mutfağına sayılan türlü türlü yemeklerin imal edildiği İmar Müdürlüğündedaha bir çorba bile yapmadan bulaşığa geçti. Suyu kaynatıp bulaşık kabının içine döktü üstüne bolca sıvı sabun koyup savcılıktaki dosyaları attı içine başladı sabunlamaya. Kapandılar Y…. mutfağın baş köşesinde olmuyor daha kıvrak sabunla Nesli derken durulamaya fikoyu geçirip en son kurulamayı ben kimseye bırakmam yıkanan tabakların(dosyalarnı) üstünde su lekesi (dosyalarda açık) kalmasına müsaade etmem diyerek Y…ın kendisi geçti. Hep beraber bulaşıkçı,durulamacı,kurulamacı dosyaları pardon bulaşıkları temizlemeye,yıkamaya,cilalamaya başladılar. Peki z….in sabunlaması kötümüydü diye sormamak olmaz. Yok değildi hele o her dediklerini harfiyen yapıyor hissesi oranında p.y.nı alıyordu da kreş den dolayı Aykut Mutlu mutsuz olunca taşeronu İsmail ile birlikte imardan alın bunu bizi afişe ettirdi ipliğimizi pazara,pazartesiye,salıya çıkarttı dedikleri için Atilla onları aldığı talimat üzerine mecburen Fen işlerine göndermişti. Anlıcanız Belediye mutfağı tam gaz yemek yapmaya (ağır cezalık dosyalar üretmeye) devam ederken bulaşıkhanede de tam gaz kokan ,etrafa pis kokular yayan bulaşıkları temizlemeye (savcılık dosyalarını sabunlama faaliyetleri) gayret edilmektedir. N……ın fazla mesai sabunlama faaliyetleri için mesai farkını g.yri r.smi b.ğ.ştan fazlası ile ö.e.di.inden dolayı kendisi nolur nolur ben çok iyi ev hanımıyımdır hep bulaşık yıkamak istiyorum dediği, pazar günü bile bulaşıkhaneden çıkmadığını duyuyor ve Adalar neler yetiştirdi maşallah diye seviniyoruz. Neye üzülüyoruz derseniz sorunlu dosyaların kokusunu nerden aldıysa Adalar savcısı bir bir hepsinin bağış makbuzlarını ,ne için bu adamların bağış yaptığı ile ilgili belgeleri isteyince bulaşıkhane daha hummalı bir çalışma ile sabunlama tekniklerini uygulayıp ,dışardanda her sorunlu dosyanın baş Mimarı U.uç Y.r.dışı da bulaşıkhaneye bende bende yardım edeyim dediğini haftanın birkaç gününü onunda bulaşıklara yardım ettiğini bilmeyen yok Belediyede. Her türlü eski tarihli yapı tatil tutanakları muadili olan yeni bir tutanak türü icat ettikleri ve seri imalata geçtiklerini biz biliyoruzda adalıların bilmesi için sizede haber vereyiz dedim. İyi ettim sanırım. Bişi değil. Bakın sonra ada dışından gelenler bu kaka işleri çekip çeviriyorlar demeyin maşallahı var adalı kızlarımızın anında öğreniyorlar. Maşalllaaaaaaahhhhhhhhh iyi sabunlamalarrrr.

 3. Belediyenin kasasında neden para biriktiriyorlar diye merak edip duruyorduk sonunda anladık. Simge inşaata tam 1.500.000.-Tl kayma para ödendi bayram ikramiyesi olarak. Artık bu parada birileride bayram harçlığı almıştır herhalde. Öyle ya adama 3 senedir para ödemeyip bayram arifesi apar topar 1.500.000.-Tl kayma para ödeniyorsa bal tutan gelip benim parmağımı yalayacak hali yok ya Cengizin parmağını yalamışlardır mutlaka. Artık oda mağdurum mağdurum edebiyatı yapmasın yemeyiz. İyi para almış.

 4. Yok yerinde sayıyor. Adalarda Ak partinin adı var kendisi yok. Nerde,nezaman halkın menfaati için çıkacaklar diye düşünüyoruzda herhalde önümüzdeki yerel seçimlerde seçimlerde çıkar muhalefete başlarlar. Seçimlere kadar meclis üyeleri ve ilçe başkanı dahil adalarda hepsinin bir ticareti var. Bu ticareti Belediye başkanına rağmen yürütmeleride mümkün değil. Öyleyse Ak partili meclis üyelerinden bütçe çalışmalarında yapabilecekleri en fazla red oyu vermekle geçiştirecekler sözde muhalefet ettik bütçeye red verdik ama çoğunluk onlarda olduğu için geçti diyecek ve seçmenlerini kandıracaklar. Siyaseti ticaretlerini ilerletmek için kullanıyorlar ak partililer ve halkın faydasına olacak olan işler için değil maalesef. Demiyorlarki bu bütçenizin geçmesi deveye hendek atlatmaktan zordur. Verirsiniz önergenizi bütçe oylamasında önergenizi ileri sürerek red verir sonrada yapılan idari işlemin iptali için İdari mahkemede dava açar sonrada oy çokluğu ile geçmiş bile olsa bütçenin düşmesini sağlarsınız. Avukat abimizin yorumundan aldığımı sizlerle paylaşmayı borç bildim.Bakalım Ak partililer kıpraşıcaklarmı yoksa nefes bile almadan nasılsa geçecek olan bütçeye basitce red oyu verip aslında bütçeyi onaylayacaklarmı görecez.

 5. MAFYACILIK
  Yauv gatila Başganım;mafyacılık oynamak nereye kadar gider biliyonmu. Sana eski bi kulağı kesik olarak sölüm de bilesin . Güdümlü yaptırtığın Mafyacılk oyunu Ya adliyeye kadar yada aynı mafya bozuntusunun dediklerini yapmadığın takdirde senin kapına mafyacılık yapmaya dayanıncaya kadar. Çünkü ona göbeğinden bağlanmışındır artık. Sizin sırrınız olmuştur azmettiren ile azmeden arasındaki mafyacılık oyunu. Bu sır seni ona göbeğinden bağlar bilesin. Kurda sormuşlar ensen niye kalın diye biliyonmu gatilla başganım. Oda demişki yakaladığımı ben sederim bırakmam hiç başka kimseye,hele hele ummam köpeklerden hiç medet,onlar benim cenabet gezdiğim yerde olur anca peçeteçilik yaparlar,silerler anca şeyimi demiş ya başgancazım. Hayatta k….den medet umacağına kötürüm kurt ol ,özürlü kurt yalnız kurt ol ama asil ol be başgancazım. Neyse ne diyordum,
  Bunları pek Bilmiyonki herhalde en yakınındaki dava arkadaşlarının gözünü korkutturmak için bile k…kg.ll.rden f…lara baş vuruyon. K…k bile h.v.a.az ısırır bu seninki gelip ağzını burnu u kıracam deyoda bişi yapmıyo. Ne demişler başgancazım h.vl.y.n k…k.e ıs.rm.yormuş deyo. Yine bak konudan uzaklaştırdım ne deyodum. Haaa ortalığı yatıştırmaya,ayırmaya çalışıyormuş gibide “YAPMAYIN.BURASI YERİ DEĞİL” deyon. Yani bu lafından hedef gösterdiğin meclis üyesiyle,görev verdiğin mafyacılık oynamaya çalışan ama daha mafyacılığın en basit kurallarından bile habersiz olan f.,.n ,senin ona sağladığın menfaatler,kaçak bina yapmasına göz yummanın verdiği diyet borcunu sana ödemek uğruna kendisini mafya postuna sokan ancak kuru gürültücü ancak f… k….l.ri kadar korkutucu olabilecek adamcağızı birde sanki acayip bir tehditmiş gibi “YAPMA ” komutu ile durdurman ve hemen ardından “BURASI YERİ DEĞİL”demenle de; s.l.k sana havadisin gözünü korkut,sesini kessin ortalarda benim işlerime çomak sokacak işler çevirmesin dediysem gelde meclisin önünde, herkesin gözü önünde,kendini bak senin önünde yapıyorum adamı ne biçim korkuttum dercesinemi yap dedim diyosun. Verdiğin emir kipli dört kelime iki cümleden oluşan konuşman bile bu işi senin organize ettirdiğini,Kendi Meclis üyeni kumpasa getirdiğini net anlatıyo ve çok üzülüyoz senin düştüğün bu çaresiz aciz haline ve f…l.r.an medet ummana.
  F… deyip geçme bi yandan da sana gözdağı veriyor yaptığı kurugürültü ile onunda farkında değilsin be başgancazım. F…n sana aynı zamanda ilerde bana kelek atarsan sana da aynı tarifeden giderim haa diyo. Hemide bunun herkesin içinde kör gözüm kör parmağım gibimi yaparım ona göre benim kaçak binam ile ilgili tutanak falan tutarsan deyoda artık o tutanağı tutması başgancazımın farz oldu onun farkında değil h..l.yen f…nun.Meclis üyesi Havadis Savcılığa suç duyurusu yaptıktan sonra artık bir eksik bir fazla dinlemez kendisi şahsen kaçak inşaatı içinde şikayet dilekçesini verir ve kaçak inşaat ile ilgili ne bilgi belge varsa döker. İstersen başgancazım yiyosa g…n sıkıyorsa şimdi İmar müdürü yaptığın nesliye talimat verde yapı tatil tutanağı tutulmayacak de. Paşa paşa o tutanağı tutturduğun gibi bide ayrıca savcılğa da 3194 dün 42. Maddesine göre bildirip imar yasasını ihlalden 1-5 sene arası yargılanmasını zoraki sağlayacaksın. Yapmazsan sen yargılanacaksın zaten . Başgancazım sen önce can diyenlerden olduğun için mecburen bildirimini yapacen f…yu satacen.. Ama korkma o zavallı k…. f… sınıfından olduğu için sana da sadece hevleyacektır. Gelip seni ısıramaz. Dötü yemez. Yapacağı en fazla buydu gerisi h.. h……. Sonra çok hevlerse Belediyeye haber ver biliyon sahipsiz k….leri toplayıp k…. barınağına götürüyorlay ya onuda götürürler merak etme. . Aaaaaaa sahi sen o kurumun başıydın demi ya bende ne deyom. Yaptığın böle acayip işlerle koskoca kurumun reisi olduğunu bile unutturuveriyon bana da adalılara da yauv başgancazım. Niye böle şeyler edeyon.Yapma böle bidaha çabuk git özür dile meclis üyenden. Bidaha valla billa böle kötü organizelerde bulunmayacam de affet beni de emi. Zaten farkındaysan sahil talan organizasyonunda açığa çıktınız,kaçak inşaatlarda ,katlarda nerdeyse dımdızlak açıktasınız,meclis üyeni proveke edip sindirmek için hepten açığa çıktınız.
  Deve kuşu gibi kafanızı sokmuşunuz kuma gömer gibi imara,varsa yoksa avanta,lavanta işler ama kıçınız açıkta.

 6. Yauv kardeşim FİFİ netsin. Başkan tamam korumam altındasında FİFİ ama Banada hak ver canım. Havadis gelip gidip seni şikayet eder. Senin hakkında bana neden işlem yaptırmıyorsun der. Ben ne edeyim siz havadisi halledin nasıl halledecekseniz artık onuda ben mi söyliyecem size deyince bu iş olmuş muş. Yani Başkan sadece yolunu göstermiş gidip te böyle yapın dememiş. Yakın çevresine böyle söyler dururmuş. Çok ayıp oldu bizim havadise ama ben engelledim yine dermiş. Nasıl engel oldun diyenlerede burada yapmayın salaklar kuytu bir yerde yapın bida sokaklarda gezemesin gelipte sizide bana şikayet edemesini başka nasıl anlatacam 4 kelimeden oluşan iki cümledeanca bukadar anlatıp durdurabildim. En azından yanımdayken meclis üyesini dövdüler diyemezler ama dermiş.

 7. Son Dakka haber vereyim size a dostlar. Atilla başkan kış eskrim okuluna kayıt olmak için,  TED spor kulübüne başvurmuş. KLasmanıda kılıç seçmiş. O ne alaka derseniz 1 Kasımda yapılacak genel seçimlerde adalarda kesin oy oy kaybı yaşayacağı ve hatta Ak partinin yerel seçimlerdeki oy oranının bile altına düşeceği belli olduğundan Kılıçdaroğlu bana verip veriştirip kılıcı ile üstüne yürüdüğünde lazım olacakmış. Belediyeden akşam üstü cıkıp hergün 2 saat kılıç talimi yapacakmış..Hızlandırılmış kursa girmiş anlıcanız. Hayırlı kılıç sallamalar diyelimde Kılıçdaroğlu ile karşılaştığında eline kalkanda alsa iyi olur. Kılıç kalkan yaparlar.

 8. SAHTE KABADAYICILIK
  Ya bu ne mafyacılığı anca olsa olsa sahte kabadayıcılık başka bir şey değil. Aslında meclisin önünde güvenlik yokmuymuşta halkın seçtiği bir meclis üyesini gelir basitçe tehdit ederler.Bu güvenlik zafiyeti bile Belediyenin ayıbıdır. Zaten anca tehdit eder bu tipler. Yanında kendisini tutacak ayıracak birileri olmasa onuda yapamz kedi gibi kıvrılır kenarda oturur. Madem ağzısını burnusunu kıracan ne sağa sola reklam yapıyosun. Nerdeyse aman ha ben kavga falan etmeyecem gösteriş için yapıyorum ben bağırıp çağırmaya,sövüp saymaya başladığımda aman geç kalmadan araya girin ayırın façam bozulmasın, Avadiste kalıplı birisi. Kontur yumruk alır nakavt olur sonra adayada rezil kepaze olurum diyecekmiş. Demesede yaptığı ile rezil kepaze etti zaten kendisini sahte kabadayı.Seçimlerden önceki CHP’nin durumuna bakarmısınız. Burda en büyük rezil olmuş hissetmesi gereken kişide maaleseh Adalar Belediye başkanıdır. O ne biçim laftır be. Yapma. Burası yeri değil .CHP’liler otursunda bunu düşünsünler kimlere oy verdikte başa getirdik diye. Sonra Avadise saldırı nedeni avadis sahte kabadayıya küfürmü etmiş, Anasına mı sövmüş,karısınamı hakaret etmiş,çocuklarınımı dövmüş yok. Ne yapmış .Kamu adına seçilmiş bir meclis üyesi olarak kanunsuzluğu Belediye Başkanına rapor etmiş. Peki Belediye Başkanı ne yapmış. Seni bana Avadis şikayet ediyor diyerek Avadis’i hedef yapmış . Meclis üyesi,siyasi arkadaşını,seçimlerdeki omuz omuza vererek seçimi kazanmasındaki pay sahibi olan ermeni cemaatinin seçkin bir üyesini sahte kabadayıların önüne atmıştır. Kısaca olan budur. Adil,dürüst,sorumluluk sahibi bir Belediye başkanı ne yapmalıydı derseniz şikayetin kaynağını söylemeden imar müdürünü yanına çağırıp konu hakkında araştırma yapıp menfi müspet araştırma sonucuna göre işlem yapması ama asla Meclis üyesi Avadisin adını bu araştırmada geçirmemesi gerekirdi. Sayın belediye başkanımızın ise yaptığı ortada. Kamu adına,CHP adına,Arkadaşlık adına, siyaset adına UTANÇ VERİCİ DAVRANIŞ Atilla Aytaç’dan gelmiştir. Sahte kabadayılar her zaman,her dönem kompleksli insanların topluma kendilerini göstermek ,kabul ettirmek isterken kullandıkları ucuz basit bir denemeler şeklinde ortaya çıkabilir. Sahte kabadayı aslında bu denemesinde ucuz kurtulmuştur. Her zaman bu kadar şanslı olamayabilir. Birisi bir çizik yaparki anneciğim anneciğim der o yaşında sonra utancından çıkamaz el içine yediği bir ton sopa ile bizden söylemesi. Avadis meclisin en beyefendi üyesi olarak kendisine de kavga etmeyi yakıştıramamış ve en doğrusunu yaparak Cumhuriyet Başsavcılığına kendisini tehdit edenleri şikayet ederek kendisine yakışanı yapmış ve sahte kabadayının seviyesine inmeyerek bir siyaset adamının ve seçilmiş bir meclis üyesinin olgunluğunda davranmıştır. Kendisini bu ağır davranışı için kutlarız. Bizce CHP’den istifasını verse yeridir. Çünkü başkanı tarafından hem ahlaken hemde siyaseten,her türlü etik değerden uzak,hak etmediği bir hakaret görmüştür. Bizce bu önerimizi gözden geçirmesi gerekmektedir. Kendisini destekleyenler ve sevenler böyle etkili bir karşılık vermesini beklemektedirler. İnanıyoruzki bağımsız olarak çok daha etkili faaliyetlerine devam edecek Ermeni Cemaatini ve biz sevenlerini özgürce,kimseye eyvallah etmeden temsil ederken sırf partili olmasından dolayı gözünün önünde cereyan edip ses çıkartamadığı,çıkarttığı takdirde hedef haline getirilecek pozisyonlara düşmeden ve bu dönem Adalar Belediyesinde hiçbir dönemde olmadığı kadar usulsüzlük,yasa dışı imar vukuatları ile Belediyenin A. Ş ‘de yaşananların kendisinide etkilemesinden de kurtulmuş olacağını biz kendisini sevenler ve destekleyenler olarak düşünüyoruz. Her türlü arkandayız cesur yürek,iyi adam Avadis Kevort Hilkat bunu bil yeter. Muhtaç olduğun kudret seni seven ve destekleyenlerdir başkası değil. Saygılarımızla,

 9. itina ile tutanak tutulur.İtina ile tutanak hazırlanır
  Sankonun evraklarını savcı bey belediyeden isteyince çarşafa dolanan Belediyenin başı, gövdesi, kuyruğu, yardakçıları, danışmanları, adaların meşhur mimarı hep beraber kapanmışlar imara nasıl bu işten yırtarız diye fikir teatisinde bulunmuşlar. Bulmuşlar çözümü ama çözüm sankoya yaramıyor. İşlemi başlatacaklar yapılan tutanağın sankoya tebligatı gerekli. Öyle ya eski tarihli yapı tatil tutanağı tutulacak hadi onu arada sıra numarası boş bıraktıkları yada yapı tatil tutanağının diğer koçanındaki tarihten sonrakine yer var ordan yazmaları kolay ama yine takıldıkları yer karşı tarafa tabligat.Tebligat usulleri belli. Ya direk muhatabına yapılması gerekiyor yada inşaatın yapıldığı yerin ( Heybeliada ) muhtarlığına bırakılması. Muhtarlığa bırakılması halinde eski tarihli tebligat için Heybeliada muhtarı Hüseyin Yay’ı ikna etmeleri gerekecek ama mümkünün olmadığını sorup soruşturup öğrenince ancak muhatapların tebligatı alması ile sorunu aşabileceklerini anlamışlar. Çağırmışlar tebligat yapacakları firmanın yetkilisi muhatabı belediyeye. Kim mi o sankonun bayan müdürü . Bayan mayan ama dişli. Yememiş bu teklifi. Demişki ya ayıptır biz okadar bağış yaptık size. G.yri resmi yaptığımız bağış yaptığımız bağışın buzdağı gibi su altında kalan kısmı. Resmi bağış miktarını sayenizde adalarda bilmeyen kalmadı. Sokaktan geçen bile biliyor artık. Nasıl bir belediyeyseniz artık sabah bu odada konuşup çıktığımı daha Heybeliadaya gidip masama oturmadan böyle böyle olmuş diye bana şantiyedekiler söylüyor. Odalarınızda sinek mi var ,böcek mi var,yoksa çenesi düşük yardımcılarınızın mı yoksa çenesi düşük birim amirleriniz mi var ama bu işlerin şakası olmaz. Hele hele bu işler çenesi düşük adamlarla da asla yapılmaz . Sizler karşılıklı yaptığımız alışverişin yargıdaki karşılığının ne olduğunun ve cezasınında ne olabileceğinin ya farkında değilsiniz yada şansımıza şimdiye kadar karşılaştığımız en Saf ekipsiniz. İyide bizim ne suçumuz var ne talep ettiyseniz gizli kalacağından bir an tereddüt etmeden taahütlerimizi ciddiyet ile yerine getirdik. Resmisi ayrı g.yri resmisi ayrı takdim ettik. Sizlerde kesenize bereket dediniz,birde teşekkür ettiniz. Ama şimdi bizide kendinizide afişe ettiniz. Sonrada kusura bakmayın Savcı bey böyle böyle dedi bizden bu bağışların neden alındığını söyledi. Biz bağış alıp size yol verdiğimizi söylersek bizimde işimiz biter o yüzden tutulacak tutanağın altına tebligat yerine İMZA ATIP TEBLİĞ EDİLDİĞİNİ TUTANAKTA GÖSTERMEZ İSEK BİZİM CÜMLEMİZ MINTIKA MÜHENDİSLERİNDEN ,ZABITALARDAN TUT İMAR MÜD. İMAR ŞEFİ,TEKNİK BAŞKAN YARDIMCISI VE BAŞKAN DAHİL HEPİMİZ OKKANIN ALTINA GİDECEĞİZ” diyorsunuzda bu seferde bizim sizle olan anlaşmamızdaki şartların her birisini eksiksiz yerine getirmemize rağmen raporu tutup bizi savcıya teslim ediyorsunuz . Dediğini ve 3 gün süren pazarlıktan sonra 3194 sayılı imar kanununun 42. Maddesinin kendilerine hiçbir şart altında uygulanmayacağı garantisini aldıktan sonra Belediyenin savcılığa cevap yazısının tarihinden bir gün öncesinin tarihinin tutanağa atılarak tebligatın yapılmasına Sanko’nun müdüranımı rıza göstermiş. Üstüne sözde organize Belediye ekbinide şöyle tehdit etmiş. Demiş ki “ZİNHAR 3194’DÜN 42. MADDESİ FİRMAMIZA UYGULANMAYACAK TIR. EĞERKİ UYGULANIRSA BİLDİĞİMİZ HERŞEYİ RESMİSİ,G.YRİR.SMİSİ BAĞIŞLARIN BELGELERİ İLE BİZ KOYARIZ SAVCI BEYİN ÖNÜNE ” koyarım sizlerde bizle beraber yargılanırsınız demiş. Müdüranım yaman maşallahta Belediye kuyruk ekibide rokfor peyniri gibi ama altta kalırmı.
  Yauv müdüranım tamam bizde sıkıntılıyız belediyede gizlimiz saklımız yok doğru dersinizde kardeşim eşeği çalanda hiç mi kabahat yok gibi konuşuyosunuz demiş. Kardeşim sahil şeridine binaları yaptınız,havuzları oturttunuz,sitenize özel iskele yaptınız,tüm binaları ne için olduğunu hala anlayamadığımız şekilde köstebek gibi yeraltından birbirine bağladınız. Bu evlerden birbirine gizli geçişler nediye yapılır bunu bile sorgulamadan bizde size göz yumduk. Yer altı partilerimi vereceksiniz,satanist ayinlermi yapacaksınız,casusluk mu niyetiniz nedir diye sormadık size izin verdik. Sonra bizmi dedik gelip denizin nerdeyse 1 metre kenarına kadar gelip binalarınızı yapın diye. Bunları görse savcı bey kıyı kanunundan hem sizi hem bizi mahkemeye çıkartır kurtuluşumuz olmaz . Ama biz belediye olarak sıyrılırsak yazışmalar çizişmeler,savcılığa evrakları göndermeler, başka evrakları tekrar istemeler falan filan bunu 20 sene oyalayabiliriz. Na işte bak ARKASIN yıkım kararı olan duvarını 60 senedir yıkmayan belediye olarak namımız nerdeyse ülke sınırlarını zorluyor. ARKASA da yıkım kararı olmasına rağmen 42. Maddeyi işletmedik. Sonra ARKASIN yaptıklarına göre siz suçlu bile sayılmazsınız şuncağız yaptıklarınızla zaten. Üstelik ARKASA resmi bağış yaptırmadan limanlar,rıhtımlar,kaçak çatıkatları,sahile kadAR inen bodrum katları,denizin üstünde kaçak havuzlar bakın hala sözümüzün arkasındayız adamları savcılığa bildirmedik. Biz nankör değiliz hem paranızı alalım hemde sizi satalım merak buyurmayın kendinizi teslim edin bize nediyosak yapın imzalayın tebligatı demişler.Sonra Hem suçlusunuz hemde verdiğiniz 3-5 kuruş ile güçlü çıkıyorsunuz,şunun şurasında nekadar para almışızki lafımı olur yaptıklarınızın yanında ayıpta ediyorsunuz böyle konuşuyorsunuz vallahi aramızda 3-5 kuruş verildi diye baskın çıkmanın yok düdüğü ben çalarım demenin lafımı olur canımmm falan demişte tabi müdürhanım yaman dinlermi parayı veren düdüğü çalar sizde ancak dinlersiniz ancak demiş ve uzatmamış. 42. Maddeyi işletirseniz sadece savcıya biz gitmeyiz bizde sizi ihbar ederiz demekten geri kalmamış tutanağa tebliğ imzasını atarken . Anlayacağınız Sankonun müdürhanımnı ı 3 gün 3 gecede zor ikna etmişler ama sonunda attırmışlar tebligat imzasını. Ortada bir düdük sankomu çalacak,belediyemi çalacak bilmem ama savcı bey bunların bir düdüğünü çalacak keşke sadece 3194/42.maddesi olsaydı da razı gelseydik diyecekler sonra da hepsi beraber yolcu olacaklar inşalllaaaahhhhh. İşte böyle itina ile tutanak hazırlamanın öyküsü sevgili dostlar bilginize.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*