logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

10 Temmuz 2017

Mevlüt Yüksel: “Adalar’a giden vatandaşlar kazıklanıyor”

Takvim Gazetesi’nden Mevlüt Yüksel ‘Adalar Kazığı’ isimli makalesinde Adalar plajlarında ve restoranlarında fahiş fiyatlarla vatandaşların kazıklandığını iddia etti. 

Mevlüt Yüksel: "Adalar'a giden vatandaşlar kazıklanıyor"

Mevlüt Yüksel’in haberi şöyle;

Fayton çetesiyle gündeme gelen Adalar’da ikinci skandal patlak verdi. Ada sahillerini parselleyen fırsatçılar, fiyatları şişirdi. Plajlara giriş ücreti 55 liraya kadar yükseldi. Tepkilerin ardı arkası kesilmedi
Temmuz sıcağı bunalttı. Vatandaşlar, plajlara aktı. Hal böyle olunca İstanbul’un atlarıyla ünlü Adalar İlçesi, dolup taştı. Daha önce fayton çetesiyle gündeme gelen Adalar, bu kez “plaj skandalıyla” çalkalandı. Başta Büyükada olmak üzere, Heybeliada ve Kınalıada’daki plajların “fırsatçılar tarafından” işgal edildiği ortaya çıktı. Yetkililerden alınan bilgilere göre, Adalar’da bulunan plajları, Milli Emlak ve Vakıflar’dan kiralayan işletmeler, vatandaşları kazıklamak için birbirleriyle yarıştı. Plaja giden vatandaşlar, şişirilmiş fiyatlarla karşılaştı. Adalar’da özellikle Yörükali, Nakibey ve Halik Koyu plajlarında hafta içi 25 lira olan plaja giriş ücreti, hafta sonu 55 liraya kadar çıktı. Bir porsiyon köfte 32 lira, tost 10 lira, soda ise 5 liradan satıldı. Vatandaşlar, kiraladıkları motorlarla müşterileri plaja bedava götüren işletmelerin, plaja giriş ücretleri hakkında bilgi vermeğini anlattı. Plajları parselleyen işletmeler tepki topladı. Ada sakinleri isyan bayrağını açtı. Yıllardır Ada’da yaşayanlar, denize girecek sahil bulamadıklarından yakındı. Vatandalar, “Buralar Milli Emlak’tan ve Vakıflar’dan kiralanmış. Kiralayan kişiler fahiş fiyatlar uyguluyor. Adalar’da denize girmek isteyen Arap turist olursa fiyatlar katlanıyor. Her hafta sonu kavgalar oluyor. Gelenler geri dönüyor” diyerek yetkililere çağrı yaptı.

VATANDAŞIN KEYFİ KAÇTI
Plajları istila eden fırsatçılarla boğuşan Adalar, geçtiğimiz günlerde fayton çetesiyle gündeme gelmişti. İnsanları haraca bağlayan çete çökertilmiş, gözaltına alınan 17 kişiden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Adalar’da plajları kiralayan işletmeler fiyatları şişiriyor. Ada halkı, “fırsatçılar” yüzünden denize girecek plaj bulamıyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?