Michelle Gurevich yüzde 100 Studio Sahnesinde Hayranlarıyla Buluştu

Michelle Gurevich yüzde 100 Studio Sahnesinde Hayranlarıyla Buluştu
Share

Çıkışını Chinawoman ismiyle yapan Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı  Michelle Gurevich  %100 Studio sahnesinde Zorlu Psm’de sahne aldı. Michelle Gurevich slowcore rock ve lo-fi pop arasında gezinen müziğinden Rus kökenlerinden iham alıyor.

Michelle Gurevich, Trajikomik, melodiye dayalı, duygusal ve karanlık bir cazibe ile bezeli şarkılarında retro motifler ve şaşırtıcı bir samimiyet arasında ustaca manevralar yapıyor. Nico ve Leonard Cohen gibi isimlerle karşılaştırılan müziği ve Alla Pugacheva gibi Sovyet dönemi yıldızlarını andıran sesi ile Gurevich, “Chinawoman” adıyla başladığı kariyerine 2016 yılından beri kendi ismi ile devam ediyor.

İstanbul, Berlin, Varşova ve Atina gibi şehirlerde her daim biletleri tükenen konserler veren Gurevich; Doğu Avrupa diasporası ve Berlin queer sahnesini içeren bir niş oluşturdu ve Charles Aznavour, Zeki Müren ve Lucio Dalla’nın melodramatik eserlerini sevenleri kendi hayranları arasına katmayı başaran sanatçı Zorlu Psm’de %100 studio sahnesinde dünden bugüne en çok sevilen şarkılarını müzikseverler için seslendirdi.

Haber:Estergon Karagöz/İstanbul

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*