Murat Göğebakan şarkılarının ünlü bestecisi vefat etti

Murat Göğebakan şarkılarının ünlü bestecisi vefat etti

İle paylaş:


Ses sanatçısı Onur Akay, Murat Göğebakan’ın sevilen şarkılarının bestecisi ve ses sanatçısı Bünyamin Eroğlu’nun vefat ettiğini duyurdu.

Murat Göğebakan şarkılarının ünlü bestecisi vefat etti“En yakın arkadaşına kavuştu!” başlıklı bir yazı kaleme alan ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 64 yaşındaki besteci, söz yazarı ve ses sanatçısı Bünyamin Eroğlu’nun hayatını kaybettiğini duyurdu. Usta sanatçının 2 Mart’ta kalp krizi geçirdiğini ve 5 aydır yoğun bakımda olduğunu ifade eden Akay, yazısında “Murat Göğebakan’a selam söyle büyük usta” yazarak, sanatçının sevenlerini duygulandırdı. Cenaze bilgilerini de paylaşan Akay, “O hepimizi duygulandıran şarkıların söz yazarı ve bestecisiydi. Murat Göğebakan’ı meşhur eden şarkıların bestecisi ve ses sanatçısı Bünyamin Eroğlu’nu maalesef kaybettik. Murat Göğebakan’ın okuduğu ‘Vazgeçilmiyor’ isimli unutulmaz şarkının bestecisi Bünyamin Eroğlu, geçtiğimiz 2 Mart tarihinde İstanbul’da kalp krizi geçirmiş, hastaneye kaldırılmış ve neredeyse 5 aydır yoğun bakımda tedavi görüyordu. Beyninde ve akciğerlerinde hasar olduğu belirtilen ustayı kaybettik. Bünyamin Eroğlu, Cuma günü, Cuma namazına müteakip Elazığ İzzetpaşa Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak. Murat Göğebakan’ın yakın dostlarından olan ve Göğebakan tarafından çok sayıda bestesi okunan Eroğlu, 64 yaşındaydı. “Aşkından olmuşum deli, Sen istersen bitir beni, Düşündükçe bu can seni, Vazgeçilmiyor “ demişti. Mekânın cennet olsun büyük usta, Murat Göğebakan’a selam söyle büyük usta.” ifadelerini kullandı.

BÜNYAMİN EROĞLU KİMDİR?

İlk bestesini 1970 yılında yapan Bünyamin Eroğlu, sahneye ilk defa Esat Kabaklı ve İlhami Yağcı ile çıktı. 30’a yakın bestesi bulunan Eroğlu’nun şarkıları ünlü isimler ve kendisi tarafından albümlerde okundu.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*