DOLAR 7,5575
EURO 8,9826
ALTIN 473,903
BIST 1111,96
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Rüzgarlı

Murat pekin: “Adalar Belediyesinin asıl başkanı Yılmaz Yücel olduğunu düşünüyorum!”

29.06.2019
A+
A-

Seçim tarihi günü bilmecesiyle gündeme gelen Adalar Kent Konseyi seçimlerinde Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün skandal konuşması seçim gündeminde bomba etkisi yaratırken bazı STK’lıların alkışlaması, bazı STK’ların yuhalaması dikkat çekti. Böylece Erdem Gül Adalar tarihinin ilk yuhalanan başkanı olarak ada tarihine geçti.

Konuyla ilgili fikirlerine başvurduğumuz DSP Adalar İlçe Başkanı Murat Pekin gazetemize şok açıklamalarda bulundu. Pekin Adalar Belediyesinin asıl başkanının Yılmaz Yücel olduğunu iddia etti.

Pekin şu ifadelerde bulundu:

“Dün yaşanan olay Adalar Belediyesi’nin, Adalarla alakası olmayan HDP içinde yuvalanmış marjinal terör bağlantılı bir kanat tarafından ele geçirilmeye çalışılmasının dışa vurumundan başka bir şey olmadığını düşünüyorum. Ben dün Erdem Gül’ün yüzünde o korkuyu gördüm. İster belediye başkanı ister başkası kim olursa olsun genel kurul toplantı çoğunluğu sağlanmış bir hazirun önünde “gerekli çoğunluk sağlansa dahi ben bu toplantıyı yaptırmam” demesi için aklını yitirmiş olması veya birilerinden korkuyor olması gerekir. Ancak Erdem Gül bunu söylemiştir. Zira bunu Erdem Gül’e söyleten bu marjinal terör bağlantılı yapının can güvenliğini dahi tehdit edebilen baskısıdır olduğunu düşünüyorum.  Burada öncelikle belirteyim ki, HDP’nin Adalar teşkilatının da bu yapıdan oldukça rahatsız olduğunu biliyorum. Bu yapının başındaki kişi CHP’nin belediye meclis listesine gece operasyonuyla kontenjan adayı olarak giren Yılmaz Yücel isimli kişidir. Planlanan, bu kişinin esasen seçilip belediyeyi yönetmesi ve bu şekilde marjinal bir kanatın İstanbul’da bir ilçeyi ele geçirmesi iddiaları Adalar’da konuşuluyor. Ancak tepkinin büyüklüğü neticesinde son dakika da büyük sözler verilerek bu kişi istifa ettirildiği iddiaları mevcut.. Dün olan ise bu yapının bu kişi üzerinden en azından kent konseyi genel Sekreterliği makamı üzerinden adayı yönetme baskısı olduğunu düşünüyorum. Dün ağır baskı ve tehdit altında olan bir belediye başkanı 80’in üzerindeki sivil toplum iradesini yok sayma çılgınlığını sergilediyse, bunun altında yatan marjinal bir silahlı yapıya verilen sözlerin yerine getirilememesinin verdiği korku olduğu fikrindeyim. Erdem Bey ailesini dahi adaya getirememiştir. Şu anda yaşanan Adalar boyutundaki bir milli güvenlik sorunu olduğunu düşünüyorum. Bu durumdan belki de bizden bile fazla rahatsız olanlar Adalar’daki HDP teşkilatlarıdır diye düşünüyorum.” dedi. Pekin ayrıca bu söylediklerinin özgür düşünceleri olduğunu yalansa yalanlamaları gerektiğinin altını çizdi.

YORUMLAR
 1. Belediye çeteleri dedi ki:

  farsakoğlu zamanında ki kent konseyi seçimleri de şaibeli olmuştu. Adalar ilçesi sınırları dışında faliyet gösteren derneklere oy kullandırılmıştı. Kartal kanarya sevenler derneği gibi. Şaibeli olan o kent konseyinde seçim işerinin ilgili biriminde çalışan belediye personeli fulya erkan ve şebnem kırteke seçimdeki hilenin başmimarı olmuşlardır. Fulya erkanında yargılandığı kent konseyi seçimi hakkındaki açılan dava devam ediyor olsa gerek. Adalar belediyesince dava sürecinde seçimle ilgili belgeler ,Bölge idare mahkemesine gönderilirken içinde gerçeği yansıtmayan eksik belgelerle, gerçeğe aykırı üretilmiş belgelerin olduğu dosya gönderilmiş ve mahkeme yanıltılmaya çalışılmıştır. Mahkemece belediyeden istenenleri istedikleri şekilde hazırlayanda ,yollayan da Fulya erkan ve Şebnem Kırtekedir. Davul da onlarda tokmak da onlardadır. Erdem Gülün Kamuyu dolandırmaktan 3 yıl hapis cezası alan Fulya Erkanın memurluğa dönmesini istemesinin yegane sebebi budur. İstenilen her türlü hile bu kişiler eliyle yapılacaktır. Fulya erkan ve şebnem kırteke belediyede yapılan her türlü usulsüzlüğün baş mimarıdır. Varlıklarını yaptıkları bu usulsüzlüklere borçludurlar.Şimdi ki meclis üyeleri hariç Erdem Gül ile aynı görüşte icraat sergileme imkanını yakalamışlardır. Tehlikeli sularda yüzecekleri beklenmektedir. Bu nedenle yılmaz yüceli kent konseyine kakalamak için uğraş veriyorlar. Kent konseyi seçim kararını, Kent Konseyi başkanı ve genel kurul birlikte alır ve uygular. Belediye başkanı sadece Kent Konseyi kuruluşu aşamasında ilk genel kurul için çağrıda bulunur.Ancak Stklar ve mevcut konsey devre dışı bırakılarak yılmaz yücelin adaları yönetmek üzere konseye genel sekreter olmasını sağlamak için hertürlü hileyi yapmak için Seçimi Adalar Belediyesi yapar denilerek küçücük salonda oylama hazırlanmıştır. Oylar sayılırken ,oy kullanırken, özellikle listeler iyi incelenmeli ve dikkatli olunmalıdır. Onaylı onaysız çift liste, çift tutanak olabileceği hususu göz önünde bulundurulmalıdır.

 2. Hasan cevad dedi ki:

  Murat Pekin’in yazısı için:
  Bu kadar yalan, iftira, tezvirat, ihbar içeren bir yazı olur. Bunu aktrollerden iyi öğrenmişsiniz, maşallah. Mesela ben de yıllar önce üvey annenizin senin hakkında anlattıklarını mı yazayım? Erdem Bey’in seçilmemesi için her şeyi yaptınız, şimdi de istifa etmesi için yapıyorsun. Etraftan duyduklarını doğru gibi anlatırsan yalancı, müfteri, ihbarcı olursun

 3. Hasan cevad dedi ki:

  Bu yazıda da doğru olan sadece iki videodur o kadar. Onların da başı sonu yok. Erdem Gül’ü seçtirmemek her şeyi yaptınız, şimdi de karalamaktan başka yaptığınız bir şey yok. Tamam, Çoşkun’u seçtiremediniz, çok kızıyorsunuz ama bir parça iyi niyetli olun bari.

  1. Hasan cevad dedi ki:

   Yukarıdaki cevap “kent konseyi seçimlerinde skandal kavga çıktı” yazısına yorum gönderemediğim için buraya gönderilmiştir.

 4. Jan Gavrilof dedi ki:

  Sayın Erdem Gül’ün seçildiği daha 6 ay olmadan bu kadar saldırıya uğraması, siyasetten (partili olarak) uzak ancak 40 yıldır adada çalışan ve yaşayan bir olarak son derece haksız, provakatif ve ard niyetli buluyorum. Üstelik siyasi parti üyesi kişilerin, bu şekilde sosyal medyadan beyanlarda bulunmasına da tamamen karşıyım. Biz sokaktaki vatandaş olarak siyasetin ne zaman toplum olaylarına girmesi ne zaman girmemesi gerektiğini emin olun çok iyi biliyoruz. Yıkıcı, üstelik tvlerde görmekten biktigimiz bu tarz poliitikayı kesin lütfen. Hiç olmazsa birkaç yıl…

 5. Serdar Nebioğlu dedi ki:

  Öncelikle adamızın yeni belediye başkanını bu şekilde yıpratmak, Akp siyasetinin ve zihniyetinin ürünüdür. Küçük at diyemiyorum çünkü aynı zihniyet hiç değişmiyor çamur at izi kalsın. Ancak işin kötü tarafı adagazetesinin bunu bilerek çanak tutmasını kabul etmek mümkün değil. Adanın başkanı Erdem Gül’dür. İstanbul’un başkanı Ekrem İmamoğlu ile son 20 senede tükenmiş adayı tekrar eski günlerine döndüreceklerdir. Buradan rant ve çıkar bekleyen küçük akıllarını başka yerlere yorsunlar. Dsp’nin oyları bölerek Akp’ye adayı teslim etme çabaları tarihte yerini alacaktır..