Müslüm Gürses’in ‘Müslüm’ filmi ile ilgili vasiyeti ortaya çıktı!

Müslüm Gürses’in ‘Müslüm’ filmi ile ilgili vasiyeti ortaya çıktı!
Share

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Müslüm Gürses’in vasiyetini yazdı ve ‘Müslüm’ filminin çekilmesini Gürses’in istemediğini iddia etti.

Müslüm Gürses’in ‘Müslüm’ filmi ile ilgili vasiyeti ortaya çıktı!Çok sayıda ünlü ismin ölüm ve hastalık haberlerini duyurduğu için, magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ünlenen ses sanatçısı Onur Akay, Müslüm Gürses’in ‘Müslüm’ filmi ile ilgili vasiyetini yazdı. Kendi internet sitesinde yazdığı “Cefasını Müslüm Gürses çekti, sefasını geride kalanlar sürüyor!” başlıklı yazısında, ‘Müslüm’ filminin çekilmesini Gürses’in istemediğini iddia etti.

“AİLE İÇİNDE YAŞANAN DRAMIN FİLM OLMASINI İSTEMEDİ”

Yazısında, “20 günde yaklaşık 3,5 milyon kişi tarafından izlenerek, 46 milyon TL hasılat yapan Müslüm Gürses’in yaşamını konu alan ‘Müslüm’ filmini ben izlemedim ve izlemeyi de düşünmüyorum.” diyen ünlü sanatçı Onur Akay şöyle devam etti:

“Çünkü yorumculuğu ile kendi janrında Müzeyyen Senar gibi ekol yaratmış efsane sanatçımız Müslüm Gürses, vefatından önce filminin çekilmemesini vasiyet etmişti. Yapımcılar, Müslüm Gürses’in hayatını film yapmak için sürekli usta sanatçının kapısını çalıyordu. Ancak Gürses, sadece 2007 yılında Sırrı Süreyya Önder’in film teklifini kabul etmişti ve Önder, filmin senaryosunu yazmaya bile başlamıştı. O dönem Müslüm Gürses’i Serkan Genç, Muhterem Nur’u ise Begüm Birgören’in canlandıracaktı ve finalde Müslüm Gürses bile görünecekti. Fakat Müslüm Gürses, aile içinde yaşanan dramın film olmasını istemedi ve filmi iptal etti. Muhterem Nur’a ve yakın çevresine her zaman, “Bana bir şey olursa, hayatımın filme çekilmesine izin vermeyin.” diyordu. Ölümünden 1 sene önce 2012 yılının yaz aylarında ise, Müslüm Gürses’e yine film için teklifler gelince, hayatını konu alan bir filmin çekilmemesini vasiyet etti. Zaten Müslüm Gürses’in karakterini bilen herkes, hayatta olsaydı ‘Müslüm’ filmine izin vermeyeceğini de çok iyi bilir! Aile içinde yaşanan bu büyük dramın cefasını Müslüm Gürses çekti, şimdi sefasını geride kalanlar sürüyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*