Nilipek’in yeni albümünün lansmanı 28 Kasım Salı günü Babylon’da!

Nilipek’in yeni albümünün lansmanı 28 Kasım Salı günü Babylon’da!

İle paylaş:


Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimlerinden Nilipek’in ikinci solo albümü Döngü 1 Aralık’ta Kabak & Lin etiketiyle yayınlanıyor. İki yıl önce çıkardığı albümü Sabah ile eleştirmenlerin ve müzikseverlerin gözdesi olan Nilipek’in yeni albümünün lansmanı ise 28 Kasım Salı günü Babylon’da!
Nilipek’in yeni albümünün lansmanı 28 Kasım Salı günü Babylon’da!
Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimlerinden Nilipek’in ikinci solo albümü Döngü 1 Aralık’ta Kabak & Lin etiketiyle yayınlanıyor. 2015 yılında çıkardığı ve müzik eleştirmenlerince yılın en iyi albümleri arasında gösterilen ilk uzunçaları “Sabah” ile önemli bir başarı yakalayan Nilipek’in yeni albümü 11 şarkıdan oluşuyor. İki şarkı dışında tüm söz ve müziklerin Nilipek’e ait olduğu Döngü’de Ceylan Ertem imzalı “Soru İşareti” ve Ayyuka cover’ı “Havada Bir Hinlik Var” dikkat çekiyor.
Döngü’nün “Hem yaratıcısı hem tutsağı olduğumuz döngüleri ve o döngülerden çıkma ihtimalini” anlattığını söyleyen Nilipek, albümü ‘bireysel şehir mitolojisi’ olarak tarif ediyor: “Hayatımızda tanrılaştırdığımız karakterlerle, hiçbir ders almadığımız küçük hikâyeleriyle bir nevi bireysel şehir mitolojisi de diyebiliriz ‘Döngü’ için. Başından sonuna dinlendiğinde defalarca tekrar edeceğini bildiğiniz bir hikâyeyi dinliyorsunuz.”
Vokaller ve ukulele’de Nilipek’i dinleyeceğimiz albümde gitarlarda Can Aydınoğlu, tuşlularda Ozan Tekin, bas gitar ve synth bas’ta Umut Çetin, davullarda Berkay Küçükbaşlar, banjo ve lapsteel’da da Özgün Semerci bulunuyor.
1 Aralık’ta Kabak & Lin etiketiyle yayınlanacak ve tüm dijital platformlarda dinlenebilecek Döngü’nün lansman konseri ise 28 Kasım Salı günü Babylon’da olacak ve albüm turnesi 5 Aralık’ta Ankara Passage Pub’da, 6 Aralık’ta Eskişehir Peyote’de ve 8 Aralık’ta da İzmir İz Performance ile devam edecek.

Nil İpek sık sorulan sorulara açıklık getirdi:

Sadece İstanbul mu?
-Olur mu ya. Daha bunun Ankara’sı var, Eskişehir’i var, İzmir’i var. İlerleyen aylarda diğer şehirler de olur. Yani en azından ben olsun istiyorum.

Konserde yaş sınırı var mı?
-Ne yazık ki evet.

Yaş sınırsız konser var mı?
-Aralık’ta görüşürüz.

Sadece iTunes ve Apple Music mi?
-İlk çıktığında bir süre evet. Sonrasında ver elini diğer platformlara koşalım.

Gerçek adın Ayşegül Nazcan mı?
-Hayır, Nil İpek.

Senden Uzakta’nın ukulele akorlarını verebilir misin?
-Tabii ki. Intro G-C, Verse G-C-G-C-D-Am, Nakarat G-F-B-Am (ikinci dönüşte A oluyor).

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*