NİSA’dan Musaite !

NİSA'dan Musaite !

İle paylaş:


NİSA'dan Musaite !

 

En kutsal varlığımız analarımız. Bu durumu en iyi anlatan değerlendirme de ”Cennet anaların ayakları altındadır” sözü olsa gerek.

Eşlerimiz, kızlarımız, bacılarımız hepsi yarınların anaları. Hepsinin ayaklarının altı cennet.

Bütün kadınlarımız sonsuz sevgi ve saygımızı hak eden değerlerimiz iken 13 yıllık AKP iktidarında durum hiç de iç açıcı olmamıştır maalesef.

Beşiktaş’taki Başbakanlık ofisinin penceresinden vapurdan inen genç kızlarımızı giyim kuşamlarına göre kategorize eden devlet büyüğünü taklit eden zihniyetler 13 yıl boyunca kadınlarımızı aşağılamış ve her türlü baskıyı reva görmüştür.

Dokuz yaşındaki bebelerle nikah kıymayı helal gören kara zihniyet, çalışan kadınlarımızı fuhuş yapma hazırlığı içinde olmakla suçlayacak kadar ileri gitmiştir.

Kadın düşmanı bu gerici faşist anlayış son noktayı ”Analarınızın diz üstü tahrik unsurudur” diyerek koymuştur.

13 yılda binlerce kadınımız erkekler tarafından taciz edilip öldürülürken, mahkemelerimiz duruşmalarda sırf kravat taktı diye iyi halden yüzde elli ceza indirimine giderek Türkiye’nin erkek egemen bir toplum olduğunu ve kadının iki paralık (kravatlık) değeri olduğunu adeta dünyaya ilan etmiştir.

Ancak ne yazık ki hemcinsleri bu aşağılamalarla boğuşurken bazı AKP’li kadınlarımız her şeyini borçlu olduğu Cumhuriyet dönemini reklam arası olarak nitelerken, bir an önce ışıkların söndürülmesini ve şeriat filminin başlamasını arzulamaktadır.

Kadınların Brütüs’ü bilmiyor ki ışıklar söndüğünde tüm Türkiye karanlığa gömülürken sokağı sadece kafesin ardından görebilecek ve lale ticaretini ancak rüyasında yapabilecek.

Cumhuriyet kadını, Nisa’dan özgür kadın çıkarma mücadelesi verirken, karşı devrimci gerici zihniyet ilerici, çağdaş kadını ”Müsait” kategorizisine sokarak bir kez daha karanlık zihniyetini ortalığa saçmıştır.

Kurtuluşun adresi 7 Haziran seçimi. Ya Nisa’dan müsaite ya da Nisa’dan özgür, çağdaş kadına.

Avni Kurtuldu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*