Nuray Hafiftaş’ın Manevi Oğlu

Nuray Hafiftaş'ın Manevi Oğlu

İle paylaş:


Türk Halk Müziği’nin menekşe gözlü sanatçısı Nuray Hafiftaş, 2016 yılında instagram hesabında paylaştığı fotoğrafın altına “Manevi annesinin bir tanesi” notunu yazmıştı.

Nuray Hafiftaş'ın Manevi Oğlu

Türk Halk Müziği’nin kadın ozanlarından olan “Menekşe Gözlü” sanatçımız Nuray Hafiftaş, hayatı boyunca sadece 1 defa evlenmiş, o evliliği de 2 ay sürmüştü. Hiç çocuğu bulunmayan usta sanatçı, ailesi ile birlikte köyde yaşamaktaydı. Kendisini hayvanlara adayan Hafiftaş’ın 50 kedisi ve 10 köpeği bulunmaktaydı.

 

14 Şubat’taki ölümünün ardından, sanatçının instagram hesabındaki fotoğraflarını incelediğim sırada, genç bir erkekle paylaştığı fotoğrafın altına yazdığı “Manevi annesinin bir tanesi” notu ilgimi çekmişti. Yorumları incelediğimde kendisine yazılan her yazıya samimi ve içten cevaplar verdiğini gördüm. Usta sanatçımız rahmetli Nuray Hafiftaş’ın gelen yorumlara verdiği bazı cevaplar “Benim canım, manevi oğlumdur. 14 yaşından bu yana”, “Annen seni çok seviyor, tarifsiz bir sevgi, iyi ki varsın canım oğlum” şeklinde yanıtlamış.

 

MURAT FIRAT

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*