ODTÜ’de CHP’li vekiller dozeri durdurdu

ODTÜ'de CHP'li vekiller dozeri durdurdu
Share

ODTÜ'de CHP'li vekiller dozeri durdurdu

 

ODTÜ’de CHP’li vekiller dozeri durdurdu

 


ODTÜ’den geçmesi planlanan yola karşı direnen gruplara bu sabah polis tarafından müdahale edildi. Olaylarda en az 15 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. CHP milletvekili Hüseyin Aygün, İlhan Cihaner, Canan Yüceer ve Aylin Nazlıaka ODTÜ’ye geldi. Aygün, “Gezi, ayak seslerini şimdiden hissettiriyor” dedi.

Cumhuriyet Ankara Büro – ODTÜ ve 100. Yıl Mahallesi sakinlerinin ODTÜ’den geçecek yola karşı direnişlerini sürdürdükleri alana bu sabah polis tarafından müdahale edildi. Yol çalışması için bölgeye gelen dozerlere TOMA ve akrepler de eşilik etti.

ODTÜ’DE DİRENENLERE MÜDAHALE – VİDEO GALERİ

15 kişilik eylemci grup yıkım alanına girerek çalışmaları engellemek istedi. Üniversiteliler kol kola girerek zincir oluştururken, sloganlarla da hukuk dışı yol projesini, ağaçların kesimini protesto etti. Polis, direnen gruba müdahale ederek 15 kişiyi gözaltına aldı.

Yıkım ekiplerinin çalışması halen devam ederken, polis çevrede sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Siz kimin adamısınız?

Sabahki baskının ardından inşaat alanında toplanan yurttaşlar ve mahhale sakinleri tepki gösterdi. Ankara Anakent Belediyesi’nin işçileri tarafından çekilen güvenlik şeridinin yasal olmadığı belirtildi. İnşaat alanında toplanan yaklaşık 100 kişi için 5 çevik kuvvet otobüsü alana getirildi. Alanda 1 TOMA ve 1 Akrep de bekliyor.

Ankara Anakent Belediyesi’nin işçileri ile tartışan mahalleli, “Siz kimin adamısınız, Paranızı kim veriyor, gidin burdan” diyerek inşaatın yasal olmadığını ifade etti.

Biber gazlı müdahale

Ağaç kesme makinesinin iki ağacı sökme girişimene karşılık 60-70 kişilik grup makinenin önüne geçti. Çevik kuvvet ekipleri biber gazı kullanarak kalabalığı alan dışına çıkardı.

CHP’li Hüseyin Aygün dozeri durdu

CHP milletvekili Hüseyin Aygün, İlhan Cihaner, Canan Yüceer ve Aylin Nazlıaka ODTÜ’ye geldi. Aygün, “Gezi, ayak seslerini şimdiden hissettiriyor” dedi.

CHP milletvekilleri Aylin Nazlıaka ve Hüseyin Aygün kepçenin önünde durarak engel olmaya çalıştı. Milletvekillerine de polis tarafından müdahale edildi. Hüseyin Aygün dozeri durdurdu.

Belediyeden açıklama: Ağaç kesme diye bir şey yok

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise ODTÜ alanında çalışma yaptıkları iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek şunları söyledi:

“Sabah saatlerinde çalışma yapılan ekiplerimize çadır kuran eylemciler taşlarla saldırmışlar. Bunun üzerine Emniyet’e bilgi verildi. Şu anda ODTÜ arazisi içerisinde herhangi bir çalışmamız yok. Kendi yol güzergahımız üzerinde çalışıyoruz. Orada ağaç kesme diye bir şey yok. Ağaç nakil makinalarıyla başka yere dikiyoruz. Bazı gruplar işi provoke edip ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*