Öğrencilere Cihat şuuru aşılanıyor

Öğrencilere Cihat şuuru aşılanıyor

İle paylaş:


Öğrencilere Cihat şuuru aşılanıyor

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut TANAL; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün cihatçı anlayışı benimsediği ve yaymaya çalıştığı iddia edilen Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin ilkokul, ortaokul ve liselerde faaliyet göstermesine izin vermesini eleştirdi.

Yanı başımızda IŞİD gibi cihatçı bir terör örgütü olduğunu ve akla hayale sığmayan katliamlar, işkenceler yaptıklarını belirten Tanal; bu ve buna benzer insanlık dışı anlayışların okullarımızdan uzak tutulmaması halinde ileride çok büyük toplumsal sorunlarla karşılaşabileceğimizi belirterek, IŞİD gibi örgütlerin Türkiye’de örgütlenmesinin kolaylaşacağını bildirdi. Bu duruma karşı her türlü önlemin alınmasını belirten Tanal; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya verdiği soru önergesinde şu sorulara yer verdi;

1-      İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve liselerde Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin faaliyet göstermesine izin verilmiş midir?

2-      Böyle bir izin söz konusu ise bu iznin verilme sebepleri nelerdir?

3-      Söz konusu derneğin cihatçı anlayışı yaymaya çalıştığı iddiaları doğru mudur?

4-      İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 17 Şubat 2015 tarihinde bu söz konusu derneğin faaliyetlerinin uygulanması için yazı gönderdiği iddiaları doğru mudur?

5-       Söz konusu dernek cihatçı anlayışı yaymaya çalışıyorsa bu derneğin ilk, ortaokul ve liselerde faaliyet göstermesi Anayasamıza, laik eğitim anlayışına ve yasalara aykırı değil midir?

6-      Söz konusu derneğin faaliyetlerine katılım için öğrenci velilerinden izin alınmış mıdır? Kaç öğrenicinin velisi buna izin vermiştir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*