Öğrencilerin tehlikeli geçişleri TBMM’de

Öğrencilerin tehlikeli geçişleri TBMM'de

Öğrencilerin tehlikeli geçişleri TBMM’de

 

SANCAKTEPE’DE ÖĞRENCİLERİN TEHLİKELİ GEÇİŞİ BAKAN’A SORULDU

 

Öğrencilerin tehlikeli geçişleri TBMM’de. İstanbul’un Sancaktepe İlçesi’nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin her sabah ve akşam okula ulaşmak için çektikleri sıkıntı, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya soruldu. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, konuyu hazırladığı önergeyle Meclis’e taşıdı.

 

Sancaktepe’de Atatürk Caddesi’nin tam kenarında bulunan okula çocukları genellikle ebeveynlerinin götürdüğünü, onların dahi karşıdan karşıya geçerken sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Öğüt, ana cadde üzerinde çocuklar için hiçbir önlemin olmadığını, sadece trafik ışıklarının ve hız kesici kasislerin bulunduğunu ifade etti.

 

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesine ulaşmış şikayet olup olmadığını soran Öğüt,  çocukların güvenliğini sağlamak için caddeye üst veya alt geçit yapılmasının planlanıp planlanlanmadığını ve ne zaman yapılacağını sordu.

 

Öğüt ayrıca, “Çocukların güvenli geçişini sağlamak adına okulun karşısındaki ışıklarda bir görevli bulundurulması düşünülmekte midir?” sorusunu yöneltti

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

İstanbul’un Sancaktepe İlçesi’nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin her sabah ve akşam okula ulaşmak için çektikleri sıkıntı basın yayın organlarına yansımıştır. Atatürk Caddesi’nin tam kenarında bulunan okula çocukları genellikle ebeveynleri bırakmakta onlar dahi karşıdan karşıya geçerken sıkıntı yaşadıklarını dile getirmektedir. Çocuklar için hiçbir önlemin olmadığını, sadece trafik ışıklarının ve hız kesi kasislerin bulunduğu yola üst geçit talep edilmektedir.

 

Bu bağlamda;

 

  • Öğrencilerin okullarına ulaşmak için karşıdan karşıya sıklıkla geçtiği ana caddede önlem alınmasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesine ulaşmış şikayet var mıdır?
  • Çocukların güvenliğini sağlamak için caddeye üst veya alt geçit yapılması planlanmakta mıdır; planlanıyorsa ne zaman yapılacaktır?
  • Çocukların güvenli geçişini sağlamak adına okulun karşısındaki ışıklarda bir görevli bulundurulması düşünülmekte midir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz