Öğretmenlere Yönelik “İleri Rabotik Kodlama Atölyesi” Dragos Kampüs’te başladı

Öğretmenlere Yönelik "İleri Rabotik Kodlama Atölyesi" Dragos Kampüs'te başladı
Share

MEB Öğretmen Akademileri çatısı altındaki “Teknoloji Enstitüsü” tarafından İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Öğretmenlere Yönelik İleri Robotik Kodlama Atölyesi” Dragos Kampüs’te başladı.

Proje, bilim ve teknolojinin daha önce hiç olmadığı kadar hayatımızı şekillendirdiği bir dünyada, öğretmenlerimizi daha donanımlı ve geleceğe hazır hale getirmeyi amaçlıyor.

ŞEHİR MEB ÖĞRETMEN AKADEMİSİ’NDE ÖĞRETMENLERE ROBOTİK KODLAMA DERSLERİ VERİYOR

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen “Öğretmen Akademileri Projesi” kapsamında, ilk eğitimler verilmeye başlandı. MEB Öğretmen Akademileri çatısı altındaki “Teknoloji Enstitüsü” tarafından İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Öğretmenlere Yönelik İleri Robotik Kodlama Atölyesi”, Dragos Kampüs’te devam ediyor.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ertuğrul Çetinsoy tarafından verilen eğitimler, haftada 1 gün olmak üzere 14 hafta boyunca sürecek. Atölye çalışması kapsamında ilk etapta 20 öğretmene eğitim veriliyor.

Şehir ve MEB Öğretmen Akademileri işbirliği devam edecek

Teknolojiyi aktif bir şekilde kullanabilen, tüketen değil üreten nesillere örnek olacak öğretmenler yetiştirmeyi amaçlayan Teknoloji Enstitüsü, öğretmenlerimizin akademik kariyerlerini zenginleştirmeleri, birikimlerini artırmaları ve aldıkları eğitimlerle öğrencilerinin

hayatlarına dokunmalarını hedefliyor. İstanbul Şehir Üniversitesi’nde önümüzdeki dönemde de, MEB Öğretmen Akademileri işbirliğiyle eğitim projeleri devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*