Onur Akay’dan bomba Gökçe Kırgız iddiası!

Share

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, şarkıcı Gökçe Kırgız’la ilgili magazin camiasında eşi benzeri görülmemiş iddialarda bulundu.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Suat Ateşdağlı ile birlikte yaptıkları feat çalışmaları ile müzik piyasasında tanınan Gökçe Kırgız’ın, 2006 yılının sonlarında ‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli şarkıyla fenomen olan Gökçe Kırgız’ın adını kullanarak tanındığını iddia etti. Magazin camiasına bomba gibi düşecek iddialarda bulunan Akay, kendi internet sitesinde yer alan bugünkü yazısında Gökçe Kırgız’la ilgili bir video da hazırlayarak, gerçek Gökçe Kırgız’ın kim olduğunu açıkladı ve eski fotoğraflarını paylaştı. Gerçek Gökçe Kırgız’ın isme itiraz davası açtığını da dile getiren Akay, Suat Ateşdağlı ile birlikte feat çalışmaları yapan Gökçe Kırgız’ın sahte olduğunu, asıl adının Merve Doğan olduğunu ve 2013 yılında adını mahkeme kararı ile değiştirdiğini, yapımcıları ve hatta Diva Bülent Ersoy’u bile canlı yayında kandırdığını ifade etti.

Gökçe Kırgız, en son 2. Sayfa programında Reynmen’in tıklanma rakamlarını eleştirerek gündeme gelmişti.

İşte Onur Akay’ın yazısından bazı bölümler:

“2006 yılının sonlarında Türkiye’de YouTube’un yeni yaygınlaşması ile internet ortamında ilk meşhur olan isimlerden olan Gökçe Kırgız, ‘Herkesin Dinlediği Kız’ olarak tanınmış ve lise son sınıfta okurken yazdığı ve bestelediği ‘Kalbime Gömerim O Zaman’  isimli şarkısını, Tüm Türkiye’nin diline dolamayı başarmıştı. 3 Nisan 2010 yılında ise Show TV Ana Haber Bülteni’ne özel röportaj veren Gökçe, hedefinde üniversite eğitimi olduğu için albüm yapmamış ve sahnelere çıkmamıştır. O yıllarda bunu fırsat bilen ve sesi Ebru Gündeş’e benzeyen Merve Doğan ismindeki bir kız ise, ‘Gökçe Kırgız’ ismi ile bir Facebook hesabı açarak ‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli şarkıyı okudu, kendi fotoğrafı ile bir video hazırlayıp mekân sahiplerine Gökçe Kırgız benim diyerek sahnelere çıkmaya başladı. Detonelerle dolu o okumayı dinleyenler Gerçek Gökçe Kırgız’a benzetemeyince ve bazı mekânlarda da gelen şikâyetler üzerine nüfus cüzdanı sorulmaya başlayınca, 2013 yılında mahkemeye başvuran Merve Doğan ismini Gökçe Kırgız olarak değiştirmiştir. Gerçek Gökçek Kırgız’ın isminin altına sığınarak kendine farklı bir kimlik edinmiş, babasının soyadını bile bırakarak Gökçe’nin babasının soyadını almaktan utanmamıştır. Daha sonra bir internet sitesi de açan sahte Gökçe Kırgız, sahne tekliflerini bir dönem oradan da kovalamıştır.

Piyasada adını duyurmak için bakın neler yaptı…

ÖNCE BÜLENT ERSOY’U KANDIRDI!Daha sonra bir televizyon kanalında gerçek Gökçe Kırgız’ın sesini Bülent Ersoy’a dinleterek, sesin kendisine ait olduğunu söyleyen çakma Gökçe Kırgız, Diva’yı da kandırmak istemiştir. Fakat canlı yayında canlı olarak okumaya başlayınca ve tona giremeyince, Diva da bir tuhaflık olduğunu hissetmiş ancak tam olarak anlayamamıştır. Sonra bu çakma kız işi büyütüp müzisyenleri ve yapımcıları da bu yalanına inandırmış ve 2017 yılında Suat Ateşdağlı ile ‘Son Rötuş’ isimli bir çalışma yapmıştır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*