Onur Akay’dan yılan sokan Aref’le ilgili şaşırtan iddia!

Onur Akay’dan yılan sokan Aref’le ilgili şaşırtan iddia!

İle paylaş:


Kobra yılanı soktuğu söylenen illüzyonist Aref Ghafouri hakkında, ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’dan çok ilginç bir iddia geldi.

Onur Akay’dan yılan sokan Aref’le ilgili şaşırtan iddia!Antalya’da gösteri sırasında kobra yılanı soktu ve Mısır’a gidip panzehiri almazsa ölecek haberleriyle gündeme gelen illüzyonist Aref Ghafouri hakkında, şimdi ise ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’dan şaşırtan bir iddia geldi. Aref’le ilgili “Yılından mı korkmak lazım yoksa yalandan mı?” başlıklı bir yazı kaleme alan Akay, ünlü illüzyonisti yılan soktuğunu ama bu yılanın kobra olmadığını ve sokma şeklinin kuru ısırık olduğunu iddia etti.

İşte Akay’ın o yazısı:

“Gösterilerinde kullandığı ‘Kobra’ cinsi yılanın ısırması ile gündeme gelen illüzyonist Aref Ghafouri, aslında yine akıl almaz bir sihirbazlık gösterisi ile karşımıza çıktı. Çok önemli bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre, Aref’i yılan ısırmış ama hem kobra cinsi değil, hem de kuru ısırık!

Yılan sokmalarında kuru ısırık deride delinmeye yol açan ancak bölgesel, sistemik etkilere ya da pıhtılaşma bozukluğuna sebep olmayan ısırıklara deniyor. Hatta kobra yılanı ısırıklarının %45’i bile kuru yani zehirsiz ısırıktır. Yılanlar kendileri için çok büyük, yenilemeyecek yaratıklara karşı zehirlerini ziyan etmez ve “kuru ısırıkla” yetinirler.

İŞTE İLK HİLESİ!

Zaten Aref’in sağ elinde bulunan yılan ısırığının çevresinde 8-10 santimlik ödemli bölge dışında, vücudunda hiçbir sorun yoktu. Aref’in burada kullandığı sihirbazlık hilesi ise, hastaneye gelmeden önce uzun süre kolunu bağlayarak ödemi arttırmasıydı…

Belirgin nekroz yok, genel durumu iyi, hayati bulguları stabil, nörolojik bulguları yoktu ve laboratuvar bulguları ise çok normal olmasına rağmen ve 12 saat gözlemlendikten sonra taburcu edilmesi gerekirken Aref’in, venom yani panzehir almak için sürekli doktorları zorlayarak acele etmesi de diğer bir illüzyon hilesi…

Aref’in Mısır’da başlayan tedavi sürecinde ise, “24 tüp panzehir uygulanacağı ve 6 tüp uygulandığı, doktorların dediğine göre ise şu ana kadar yaşaması mucize çünkü panzehirin ilk 6 saat içinde uygulanması gerekiyormuş. Şu an vücudundaki bazı bölgelerde kısmi felç gözüküyor. Tedavinin sonunda geçmesini umuyoruz.” şeklinde bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile ilgili edindiğim bilgi ise daha vahim. Mısır’daki doktorlar sağlık durumunun iyi olduğunu görünce sadece gözlemlemekle yetinmişler. Hem panzehir verilmemiş hem de Aref’in şu an hiçbir sağlık sorunu yok, durumu ilk hastaneye gittiği gün gibi çok iyi.

Kuru ısırık olmasaydı panzehirin ilk 6 saat içinde uygulanması gerekirken zaten Aref, Türkiye’de hastaneye gitmek için 5 saat beklemiş ve bu hastanenin açıklamaları arasında da yer alıyor.

Dediği cins yılan sokmasında zehir solunum sistemini etkiliyor. Daha sonra omurilik soğanını felç ediyor ve zehrin durumuna göre, yılanın kızgınlığına göre 2-3 dakika içerisinde bile ölüm gerçekleşiyor ki Aref, Türkiye’de yoğun bakımda takibi yapılırken de stabil bir hastaydı ve bir sıkıntısı olmadı. Karaciğer, böbrek fonksiyonları, kan değeri tablosunda herhangi bir değişim olmadı. Nörolojik bulguları hiç gelişmedi, sık muayene, sık takip yapıldı ve Laboratuvar bulguları bile çok iyi çıktı. İkinci gün ise koldaki ödemi bile tamamen kayboldu ama Aref, Mısır’a panzehir almak için gitmek istedi ve Mısır’a da zaten kendi isteği ve imkânları ile özel ambulans uçakla sevk edildi.

Bu durumda yılından mı korkmak lazım yoksa yalandan mı bilemiyorum…”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*