Osmanlı tarihi ve moda

Osmanlı tarihi ve moda
Share

Osmanlı tarihi ve moda

Osmanlı tarihi ve moda

Bosna Hersek güzeli Jelena Jugovic Tunçel, ülkemize yerleştikten sonra iş adamı Metin Tunçel’le nikah masasına oturmasıyla işlerinde de hayli yoğunluk yaşıyor.

Nikahın kerameti başarılı oyuncu ve model Jelena Jugovic Tunçel’e bereket olarak yansıdı. Boşnak modacı Samra Menzilovic Catic, Design by S&M markasıyla yapacağı çekimlerde Bosna Hersek’teki Osmanlı tarihi konseptini ele alınca Türkiye’ye yerleşen Jelena Jugovic Tunçel’i modellik yapması için davet etti. İki mekanda gerçekleştirilen çekimlerin ilki Gazi Husrev Begova Medresesinde yapıldı. ll. Beyazitin Torunu Gazi Hüsrev tarafından 1537 yılında inşa edilen Bosna Hersek’in en eski medresesinden sonra, ikinci mekan olarak Gazi Hüsrev Begov Bezistanı tercih edildi. Gazi Hüsrev Tarafından 1555 yılında inşa edilen eser, günümüz modasının çekimlerinde ihtişamlarıyla yer aldılar.

Boşnak modacı Samra Menzilovic Catic “Osmanlı eserleri tüm dünyanın ilgi odağı bu doğal tarihi hiçbir maddi güçle yansıtamazsınız, benim kıyafetlerimde ne kadar modernlik olsa da Osmanlı esintileri var. Başarılı model Jelena Jugovic Tunçel’le birlikte yeni konsept çalışmamızın başarısıyla Avrupa’da konuşulan bir marka olacağız” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*