‘Oy avcılığı yapmıyoruz, çözüm üretiyoruz’

‘Oy avcılığı yapmıyoruz, çözüm üretiyoruz’

İle paylaş:


Vatan Partisi İstanbul 1.bölge milletvekili adaylarının seçim çalışmalarına Kadıköy ve Beykoz’da düzenlenen programlarla devam etti.

‘Oy avcılığı yapmıyoruz, çözüm üretiyoruz’

 

Kitle örgütlerini ziyaret eden adaylar, Beykoz Soğuksu pazarında pazarcıların sorunlarını dinledi, Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi. Vatan Partisi 1.Bölge adayları İlker Yücel, Şule Perinçek, Günizi Dizdar, Osman Erbil, Uğurcan Yardımoğlu, Muzaffer Ünsaldı, Okan Özkan, Hakan Ekiz ve Tüzin Tüfekçi Kadıköy ve Beykoz’da yaptıkları seçim çalışmalarında vatandaştan yetki istedi. Adaylar günün ilk programında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni (TEMAD) ziyaret etti, astsubayların taleplerini dinledi.

 ‘BEDELLİ ASKERLİK TOPLUMU AYRIŞTIRIR’

“Bedelli askerlik tartışmalarına da değinen Şule Perinçek şunları söyledi: bedelli askerlik toplum içinde ayrışma yaratır. Parası olan askerlik yapmaz, olmayan yapar. Parasını veren evde oturuyor, ben onun için ölüyorum duygusunu oluşturur. Genel askerlik görevini kaldırmak güvenliği tehlikeye atmak olur. İçinde bulunduğumuz süreçte ordu içinde ikilik çıkartmaya çalışanlara prim vermemeli, ordunun bütünlüğünü savunmalıyız. Mustafa Kemal ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ deyip Samsun’a çıkarken o istiklali görmese o vapura binmezdi. O kararlılıkla o gemiye binmezseniz Ankara’ya varamazsınız.“

Adayların TEMAD’dan sonraki durağı Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Kadıköy Şubesi oldu. AKP’nin iktidarda kalabilmek için Türk Ordusu ve Vatan Partisi’ne saldırdığını vurgulayan İlker Yücel, AKP’nin 15 Temmuz darbe girişimi dönemindeyse genel merkez binasına Atatürk posteri astığını belirtti. Yücel şunları söyledi: “ABD askerinin başına çuval geçirildiğinde, milli bayramlar iptal edildiğinde, açılım süreçleri varken Türkiye’nin geleceği için tavır aldık. Oy avcılığı yapsak ittifakta yer alır, en iyi biz konuşurduk.”

‘CHP KOLUNA HDP’Yİ ALMAMALIYDI’

CHP’nin Adalet Yürüyüşünde yanına HDP’yi almasına tepki gösteren emekli subaylar, CHP’yi topal ördeğe benzeterek “CHP Adalet Yürüyüşünde koluna HDP’yi almamalıydı, o hatayı yapmamalıydı” dedi. Askeri okulların ve askeri hastanelerin yeniden açılmasını isteyen emekli subaylar               Kuleli Askeri Lisesi’nin getirildiği noktayla ilgili “içimiz kan ağlıyor” dedi.

Meclise gitmenin kestirme yolları da bulunduğunu ifade eden Osman Erbil ise, kendilerinin bu yolları seçmeleri halinde prensiplerinden ideolojilerinden ödün vermek olacağını söyledi. Bağımsızlık olmazsa demokrasi ve özgürlük olmaz diyen Erbil şöyle konuştu: “Amerikan emperyalizmine karşı mücadele etmezsek bayrağımızı dalgalandıramayız. CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşünde CHP’nin bir kolunda HDP varken biz o kola girmeyiz. HDP’nin başını yeniden çıkartması Adalet yürüyüşlerinden sonra oldu.”

‘ALDIĞIMIZ PARAYA MAL SATIYORUZ’

Adaylar Kadıköy’den sonra Beykoz’a geçerek Soğuksu Pazarını dolaşarak Pazar esnafının sorunlarını dinledi. Ekonomik sorunlara baş edemediklerini belirten esnaf “aldığımız paraya mal satıyoruz”, “son 3 ayda durumlar iyice kötüleşti” diyerek krizin yansımalarını anlattı. Umutsuz olmadığı görülen esnaf “inşallah seçimler iyi olacak, yenilik her zaman iyidir” dedi. Şule Perinçek, 24 Haziran’da esnafla, vatandaşlarla hep beraber Ankara’ya çıkmak istediklerini vurgulayarak “üretim ekonomisiyle sorunları aşacağız. Pazarlarda kendi ürettiğimiz ürünleri satacağız, çarşılarımızı pazarlarımızı şenlendireceğiz” dedi.

YEREL BASINLA BULUŞMA

Vatan Partisi’nin adayları Beykoz’da faaliyet gösteren yerel basın emekçileriyle de bir araya geldi. Yerel basın mensuplarına parti programlarını anlatıp sorunlarını dinleyen, sorularını yanıtlayan adaylar oy getirecek diye büyülü sözler de söyleyebileceklerini, ama kendilerinin çözüm ürettiklerini belirterek sorunların Vatan Partisi iktidarında çözüleceğini söylediler.

KUTU: ASTSUBAYLARIN SORUNLARI:

Polisler 2 yıl, Astsubaylar 3 yıl okul okuyorlar. Polislerin maaşları 9’un 2’sinden Astsubayların 9’un 1’inden bağlanıyor. Bunun düzeltilmesi gerekiyor. Subaylar 6-7 kere tazminat alırken Astsubaylar hiç tazminat alamıyorlar.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*