Özgürce sevebilmek

Özgürce sevebilmek

İle paylaş:


Özgürce sevebilmekÖzgürce sevebilmek mümkün mü? İnsanların, birbirlerini köleleştirmeden, kırmadan, hükmetmeden, saygıyla sevmesi, tam özgürlük sunması, vs. bu unsurların hepsi mümkün.

Sevgi evrensel bir olgudur. Sevme eylemi her canlı varlığın doğasında vardır. Dünyadaki, en kolay şey sevmektir. Fakat bu durum, günümüz de farklılaşmaya başlamıştır. İnsan gerçek sevgiden ziyade, köleleşmiş, bencil isteklerin tatmini olan içsel dürtüyü sevgi sanmaktır. Peki ya! gerçek sevgi ile köleleştirici olan içsel dürtü, durumlarının ayrımını nasıl yapacağız? “Dünya Değişim Akademisi Uzmanları” bize bu konuda eşsiz bilgiler ve teknikler sunuyor, bunlardan bazılarını sizinle paylaşacağım.

“Sevgi insanı özgürleştire de bilir köleleştire de bilir. Yaygın olan dünyevi sevgi ilişkiye neden olur ve ilişki kesinlikle köleleştiricidir. Çünkü ilişkide sahiplenme, talepler, beklentiler ve düş kırıklıkları vardır. İlişki kurulunca eşler birbirlerine hükmetmeye çalışır. Bu kaçınılmazdır.

Kişiler ilişki kurunca önce birbirlerini sahiplenir sonra da kontrol etmeye çalışır. Kısa süre sonra ilişki bir iktidar mücadelesine dönüşür. Daha güçlü karakter daha zayıf karakteri kontrol eder ve daha düşük enerji titreşimine sahip olan daha yüksek enerji titreşimine sahip olandan beslenir.

Yani ilişki kurulduğunda özgürlükten eser alamet kalmaz çünkü kişiler birbirlerini kafalarındaki kalıplara sokmak ister. Her kişinin, sevgilisinin nasıl davranacağına dair kafasında bir kalıp vardır ve kişi sevgilisinin o kalıba göre davranmasını ister. Bunu bekler be beklentileri karşılanmayınca düş kırıklığına uğrar.

Sevginin özgürleştirici olması için sevgi varoluşsal bir olgu halini almalıdır. Varoluşsal sevgi sadece beklentisizce sevmek ve karşıdaki insanı bir kalıba sokmamak denktir. Varoluşsal sevgi tıpkı bir çiçeğin muhteşem kokusu gibi etrafa yayılır ve herkesi mutlulukla doldurur.

Varoluşsal sevgi insanı belirli duygusal, kalıplara sokmaz yani insanın özgürce düşünmesini ve davranmasını elinden almaz. Varoluşsal sevgiye sahip olan insan hiçbir şey talep etmez; o sadece koşulsuz sevgisini herkesle paylaşır.”

HERKESİN ÖZGÜRCE SEVEBİLMESİ DİLEĞİMLE…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*