PAŞABAHÇE VAPURU NİKAH SALONU OLDU

İle paylaş:


Şehir Hatları’ndan alınarak Beykozluların hizmetine sunulan Paşabahçe Vapuru’nda nikâh törenleri başlıyor. Beykoz Belediyesi Nikâh Salonu’nda her hafta sonu yalnızca Pazar günleri kıyılacak nikâhlar, Temmuz ayından itibaren tüm yaz mevsimi boyunca Paşabahçe Vapuru’nda gerçekleştirilecek.

 

 

Şehrin değişik ilçeleri arasında 2010 yılı başlarına kadar İstanbullulara hizmet verdikten sonra emekliye ayrılan Paşabahçe Vapuru, Beykoz Belediyesi ve İDO arasında varılan mutabakat sonucunda tamir ve bakımı yapıldıktan sonra Beykoz Belediyesi önünde bulunan iskelede ilçe sakinlerinin hizmetine sunulmuştu.

 

İçinde yapılan hazırlıkların ardından Beykozlulara nikâh merasimi hizmeti vermeye başlayan vapur, adeta bir gelin gibi süslenerek ilçeye bambaşka bir renk verdi. Nikâhları vapurda kıyılan çiftlerde Beykoz Belediyesi’nin hizmetinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vapurun belediye önünde iskelede yer aldığını, müzenin yanı sıra kültür ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacağını, dileyen ilçe sakinlerinin nikâhlarını bu vapurda kıydırabileceklerini söyledi. İstanbul’un simgeleri urla arçelik servisi arasında yer alan vapuru ilçeye kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti de ifade eden Çelikbilek, başlattıkları uygulamayla genç kuşaklara tarihi değer taşıyan yapıların yaşatılması konusunda örnek olduklarını da dile getirdi.

HABER VE FOTOGRAF

BEYKOZ BELEDİYESİ

1 yorum

  1. beykoz belediye başkanını tebrik ederim.beykozlu kardeşlerimiz hep iyi günlerde kullanırlar inşallah.darısı büyükadanın başına…zira bir nikah salonumuz var düşman başına.adalar belediyesi konferans salonu aynı zamanda nikah salonu olarak kullanılıyor.ben adada yaşayan bir vatandaş olarak.otuz kişiyi oturtacak sandelyesi bulunmayan salonumuzun utancındayım adalar belediye başkanımızı kınıyorum.zira prens adaları olarak övündüğümüz adamızın doğru dürüst bir nikah salonu bile yok.adalılar buna layıkmı sizce.başkanımızdan rica ediyorum bu konuya bir el atarsa biz adalılar olarak çok memnun oluruz.hiç olmazsabir gemi…

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*