Pendik’de vatandaşlar birbirine girdi

Pendik'de vatandaşlar birbirine girdi

İle paylaş:


Pendik'de vatandaşlar birbirine girdi

Pendik’de vatandaşlar birbirine girdi

Pendik Göçbeyli Köyü’nde iddiaya göre köylülerin ortak kullanımıyla restoran olarak hizmet veren binaya yıkım kararını uygulamak isteyen belediye yetkilileriyle vatandaşlar arasında arbede çıktı.
Yıkımı önlemek isteyen  vatandaşlarla jandarma, polis ve zabıta arasında arbede yaşandı. Birçok zabıta aracı zarar gördü.Polis ve  olaylarda tazyikli su ve gaz kullanılarak vatandaşlar uzaklaştırıldı. Olaylar sabah saatlerinde Göçbeyli Köyü’nde çıktı. İddiaya göre, köylülerin ortak kullanımıyla restoran olarak hizmet veren binaya yıkım kararı olan yer için Pendik Belediyesi’ne  bağlı zabıta ekipleri  yıkım kararını uygulamak için köye geldi.
Ancak vatandaşlar yıkıma izin vermeyeceklerini söyleyince arbede  yaşandı. Bunun üzerine jandarma ekiplerine ek olarak köye çevik kuvvet polisleri ve TOMA aracı sevk edildi. Köylüler taş ve sopalarla zabıta araçlarına direnmeye çalıştı. Güvenlik görevlileri de vatandaşları su ve biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı. Sıkılan gazdan çok sayıda kişi etkilendi. Polisin ve jandarmanın müdahalesinin ardından restoran iş makineleri ile yıkıldı. Atılan taş ve sopalarla zarar gören zabıta araçları yine polis ve jandarma araçları eşliğinde köyden ayrılabildi. Zabıtanın ayrılmasının ardından toplanan vatandaşlar Pendik Belediyesini protesto etmek için belediyenin önüne doğru yürümeye başladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*