PLYD PATİL Çocuk Tiyatro’su Kapandı

İle paylaş:


Kınalıada Ermeni Tiyatrosunun duayeni patil çocuk tiyatrosunun kurucusu Sosi Cındoyanın kurduğu ve yönettiği PLYD PATİL Çocuk Tiyatro Grubu, on yıl aralıksız ve başarıyla açtığı perdeyi ani bir kararla kapattı. Türkçe ve Ermenice olarak çocuktan çocuğa oynanan tek tiyatronun amacı sanat aşkının yanı sıra çocuklara sevgi, saygı ve disiplin aşılamaktı. Birlik ve beraberlik çerçevesi içinde “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” sloganıyla çalışmalarını sürdüren PATİL Çocuk Tiyatro Grubu, güzel bir anı olarak kalacak.

Sosi Cındoyan, Pangaltı Lisesinden Yetişenler Derneğinde yaptığı basın açıklamasında “PATİLi ben kurdum, ben yönettim, Allah nasip etsin de ben bitireyim demiştim. Bu dileğim farklı bir şekilde gerçekleşti çünkü PATİLi kapatma kararını ben aldım ama PATİLin faaliyetini bitiren ben olmadım.” dedi.
Haber
Avedis Hilkat

4 yorum

  1. Sevgili Sosi bu kararın ben çok etkiledi geleceğimiz tiyatromuzun geleceği kapandı, duyguların maddiyata döndüğü bu asırda bir nebze olsun çocuklarımıza duygu aşılayan ocak kapandı sebep ne olursa olsun PATİL kapanmamalı

  2. cok yazik. cocuklarin ruhsal gelismesi acisindan, müzik, tiyatro, spor gibi sosyal etkinlikler cok önemlidir.. araba aydinlik yolundan sapmis, almis basini gidiyor, karanligin derinliklerine dogru.

  3. çağdaşlaşmanın bir göstergesi kabul ettiğim sinema ve tiyatroların kapanması beni üzmektedir.umarız bu gurup başka bir şekilde devam eder.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*