Pop Müzik ve Sanat Müzigine Sert Eleştiri

Pop Müzik ve Sanat Müzigine Sert Eleştiri

İle paylaş:


Pop Müzik ve Sanat Müzigine Sert Eleştiri

Pop Müzik ve Sanat Müzigine Sert Eleştiri

Kısa bir süre önce “Yalnızlık Makamı” adlı maxi single albümünü müzik marketlere sunan Yılmaz Morgül Uçan Kuş TV’de Michael Kuyucu’nun “Müzik Kuşu” adlı programına konuk oldu. Albümünde “Çile Bülbülüm Çile” adlı Türk müziği klasiğini modern soundlarla yorumlayan Yılmaz Morgül, Türk Sanat müziğinin zor günler geçirdiğini söyledi. Morgül, Michael Kuyucu’ya bir sonraki klibini Niran Ünsal ile beraber yaptıkları “Aşk Yanılır” adlı düete çekeceğini söyledi.

Türk Sanat Müziğinde Birlik Yok

Yılmaz Morgül, Michael Kuyucu’ya konuk olduğu Uçan Kuş TV’de sanat müziği yorumcularının birbirlerine destek olmadığı için bugün bu müzik türünün can çekiştiğini söyledi. Morgül: “Sekiz sene önce ağladım ben. Türk sanat müziğinin haline ağladım arkamdan laf ettiler. Türk müziğinde çok büyük kuyu kazma savaşları yaşanıyor. Nerde birlik beraberlik?,  nerde Türk Sanat müziği solistlerinin yaptığı düetler? Nerde albümler? En büyük benim! Yine söylüyorum En büyük benim !.  Hepsi egolarının peşinde, eski siyasetçiler gibi. Bu koltuk benim diyorlar. Hala Yılmaz Morgül’ü çekemeyen dev starlar var. Yazık onlara. Çok isterim yaşayan efsanelerle tribute albümler yapalım. Bugün Türk sanat müziğinin içinde bulunduğu durumun tek sorumlusu yıllar boyunca o Türk sanat müziğinde starlı mertebesinde  olan isimler. Büyük solistlerdir.” Dedi. Yılmaz Morgül,  Türk sanat müziğinin ilerlemesi için alaturka yorumcuların bir araya gelmemeleri ve düetler yapmaları gerektiğini söyledi. Morgül, eski sanat müziği starlarının yeni isimlere destek olmamaları yüzünden bugün Türk sanat müziğinin kötü durumda olduğunu iddia etti.

Türkiye’de On Tane Gerçek Pop Şarkıcı  Bile Yok!

Yılmaz Morgül, Michael Kuyucu’ya bugün pop müziği üretenlerin gerçek pop müziği yapmadığını söyledi. Morgül: “Bir zamanlar Arabeski aşağılayanlar, şimdi dünya soundları ile Arabesk şarkı sözleri ile pop müzik yapıyorlar. Hiç biri gerçek bir pop starı değil bunların. Bu ülkede çok istisna 10 tane gerçek pop şarkıcısı var belki, Sanat müziği ise radyo sanatçılarının dışında beş tane ya kaldı ya da kalmadı.” diyerek Türkiye’de bugün gerçek  pop ve sanat müziği yorumcusu olmadığını iddia etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*