Rabia ve Tekbir işareti Meclis’e taşındı

rabia ve Tekbir işareti Meclis'e taşındı

Rabia ve Tekbir işareti Meclis’e taşındı

 

rabia ve Tekbir işareti Meclis’e taşındı.CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt emniyet güçlerinin Ankara Üniversitesi’ndeki Kobani protestosuna müdahale etmesi ve müdahalede sırasında bazı polislerin “Rabia” ve “Tekbir” işareti yapmasını Meclis’e taşıdı.

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle önerge veren Öğüt, olayla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını, devletin polisinin görev başındayken bu tür siyasi veya ideolojik düşünce beyan etmeleri suç kapsamına girip girmediğini sordu.

 

DEVLETİN POLİSİNİN GÖREV BAŞINDAYKEN SİYASİ DÜŞÜNCE BEYAN ETMESİ SUÇ DEĞİL Mİ?

 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt emniyet güçlerinin Ankara Üniversitesi’ndeki Kobani protestosuna müdahale etmesi ve müdahalede sırasında bazı polislerin “Rabia” ve “Tekbir” işareti yapmasını Meclis’e taşıdı.

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle önerge veren Öğüt, olayla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını, devletin polisinin görev başındayken bu tür siyasi veya ideolojik düşünce beyan etmeleri suç kapsamına girip girmediğini sordu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

Emniyet güçlerinin Ankara Üniversitesi’ndeki Kobani protestosuna müdahale etmesi ve müdahalede sırasında bazı polislerin “Rabia” ve “Tekbir” işareti yapması kamuoyuna yansımıştır.

 

Bu bağlamda;

 

  • Söz konusu olayla ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?
  • Devletin polisinin görev başındayken bu tür siyasi veya ideolojik düşünce beyan etmeleri suç kapsamına girmez mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz