Reyhanlı patlaması: 3 tutuklama daha

Reyhanlı patlaması: 3 tutuklama daha

İle paylaş:


Reyhanlı patlaması: 3 tutuklama daha

 

Reyhanlı patlaması: 3 tutuklama daha

 


Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde 11 Mayıs günü meydana gelen bombalı saldırılar kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden 3’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’nde 11 Mayıs günü meydana gelen bombalı saldırılar kapsamında aranan 7 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 3’ü tutuklandı.

Reyhanlı’da meydana gelen ve 53 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası aranan 5 kişi düzenlenen operasyonla gözaltına alınırken 2 kişi de teslim oldu. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 3’ü tutuklandı. Konuyla ilgili Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: ’11 Mayıs 2013 Cumartesi günü ilimiz Reyhanlı İlçesi’nde meydana gelen patlamalarla ilgili olarak; 21.08.2013 günü güvenlik güçlerince yapılan operasyon sonucunda olaylarla ilgili olarak aranmakta olan ve gözaltına alınan M.A.Ö., H.S.,A.D., N.K., M.A.S. isimli şahıslar ile, 21.08.2013 ve 22.08.2013 günlerinde İl Emniyet Müdürlüğüne gelerek teslim olan S.O. ve Y.Ç. isimli şahıslardan, H.S.,Y.Ç., ve A.D., 22.08.2013 günü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuştur. M.A.S., S.O. isimli şahısların tutuksuz yargılanmasına karar verilmiş, N.K., M.A.Ö. isimli şahıslar ise serbest bırakılmıştır. Bu kapsamda, şimdiye kadar Reyhanlı olayları ile ilgili olduğu değerlendirilerek gözaltına alınan toplam 32 kişiden 20’si adli makamlarca tutuklanmış, 12’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*