Robotikten İngilizce’ye kadar eşsiz atölyeler

Robotikten İngilizce’ye kadar eşsiz atölyeler

İle paylaş:


Yön Koleji’nde ‘Hafta sonu’ demek, ‘Eğlendirerek öğreten atölye çalışmaları’ demek. Kolej bünyesinde her cumartesi Bilim Atölyesi, Resim, Okçuluk, Satranç, Kids Athletic, İngilizce, Deney, Robotik atölyeleri düzenleniyor. 

Robotikten İngilizce’ye kadar eşsiz atölyeler

7 Nisan’da ise 4 ile 12 yaş arası anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için saat 11:00-12:25 saatleri arasında Bilim ve Okçuluk atölyeleri düzenlenecek

Kaliteli eğitimden asla taviz vermeyen ve bu doğrultuda atılımlarına hız kesmeden devam eden Yön Koleji’nde atölye çalışmaları başladı. 4 ile 12 yaş arası anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı atölye çalışmalarında, eğlenmek ve eğitim iç içe geçiyor. Alanında uzman kadro tarafından gerçekleştirilen atölyelerde bilimden okçuluğa, satrançtan robotik ve spor faaliyetlerine kadar birçok alan keyifli hale getiriliyor. 7 Nisan’da ise 4 ile 12 yaş arası anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için Bilim ile Okçuluk atölyeleri düzenlenecek. Ayrıca her cumartesi gerçekleşecek atölyeler arasında neler yok ki?

 

Robotik: Geleceğin konuşma dili öğretiliyor. Teknoloji devlerine girişin anahtarı olan robotik uygulamalarını çocuklar eğlenerek öğreniyor.

Satranç: Dünya tarihinin en stratejik oyunu satrancın detayları bu atölyede. Taşların özellikleri ile nasıl oynanacağının yanı sıra hamleleri öğrenen çocukların her koşul için hem karar verme yetileri hem de muhakemeleri güçleniyor.

Resim: Maske yapımından kâğıt boyamaya kadar çocukların yaratıcılıklarını ön plana çıkaran resim sanatı ve incelikleri aktarılıyor.

Kids Athletic: Genç yaşta başlanan spor bedeni güçlendirirken, çocuklar çeşitli aktivitelerle gerek bireysel gerekse de takım çalışması yapmayı öğreniyor.

Deney: Fen derslerinde öğrenilen bilgiler, pratik uygulamalarla pekiştiriliyor. Dahası bilim en cazip ve eğlenceli haliyle sunuluyor.

İngilizce: Ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmek mümkün. Çocuklar birbirleriyle diyalog kuruyor, talep ettikleri her şeyi İngilizce dile getiriyor, kelime dağarcıkları gelişiyor.

Bilim Atölyesi: Muhteşem icatlar acaba nasıl doğdu? Bilim insanları bu atölyede yetişecek.

Okçuluk: En güvenli koşullarda gerçekleştirilen, velilerin de katıldığı çok eğlenceli bir spor aktivitesi. Sıkı atıcılar burada yetişiyor.

 

Editöre Not: İstanbul Çamlıca’da yer alan Yön Koleji, 50’si anaokulu, 200’ü ilkokul, 200’ü ortaokul olmak üzere toplam 450 öğrenciye eğitim verebilecek kapasiteye sahip. Yön Koleji, yabancı öğretmenlerle anadil düzeyinde İngilizce’nin yanı sıra kullanılabilecek seviyede Fransızca’yı ikinci dil olarak öğretiyor. Robotik ve kodlama, zengin spor ve sanat aktiviteleri ve yurtdışındaki seçkin eğitim kurumlarıyla yapılan işbirliği çerçevesinde öğrenci değişim programları ile fark yaratan Yön Koleji, çocukların birer dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*