Roman vatandaşlar kapıda davul zurna eşliğinde karşılandı

Roman vatandaşlar kapıda davul zurna eşliğinde karşılandı
Share

Roman vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kadir Topbaş kapıda davul zurna eşliğinde karşılandı. Yurtiçi ve yurtdışı ziyaretlerinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş  Büyükçekmece’de Roman vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Roman vatandaşlar kapıda davul zurna eşliğinde karşılandı

Roman vatandaşlar kapıda davul zurna eşliğinde karşılandı

Büyükçekmece’deki bir düğün salonunda Roman vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kadir Topbaş kapıda davul zurna eşliğinde karşılandı. Roman vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Topbaş salonu dolduran yüzlerce vatandaşın masalarını ayrı ayrı gezerek selam verdi.

Roman vatandaşlarımızın yıllarca yönetimler tarafından görmezden gelindiğini ve sorunları ile hiç kimsenin ilgilenmediğini belirten Başkan Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra bu tutumun değişerek Roman vatandaşlarımızın her türlü sorunuyla ilgilenilmeye başlandığını söyledi.

Göreve geldiği 2004 yılında Büyükçekmece’nin Büyükşehir’e bağlı olmamasına rağmen bu bölgeyi sık sık ziyaret edip vatandaşların sorunlarını dinlediğini hatırlatan Başkan Topbaş, “Bu güne kadar Büyükçekmece’ye 1 milyar 200 milyon yatırım yaptık. Bu yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi. Kendilerine bir iş geldiğinde o işi mutlaka çözüme ulaştırdıklarını belirten Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Şu sahillerde önceki yıllarda vatandaşlarımız fosseptiklerin arasında denize girdiler. Deprem sonrası çökmüş ya da erimiş atıkların karaya vurduğu bu yerler mikrop saçıyordu. Bizler aldığımız önlem ve yaptığımız çalışmalarla denizlere bir damla pis su dökülmesine engel olduk.”

Havaray İhalesi Tamam

Dünyada metrosunu yapan tek belediyenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Bir metronun kilometresi 50 milyon dolar. Yaptığımız metro hatlarını düşündüğünüzde bunun nasıl rakamlara denk geldiğini daha iyi anlayacaksınız” dedi.

Büyükçekmece’ye yapılacak Havaray’dan da bahseden Başkan Topbaş şöyle devam etti: “İhalesi yapılan havaray projemiz Sefaköy’den, Halkalı üzerinden geçecek. 1 milyarın üzerinde bir iş ortaya çıkıyor. Bakın milyarları, trilyonları sıradan bir rakam gibi konuşuyoruz. İhaleyi kazanan firma henüz daha netleşmedi.”

Belediye başkanlarının şirketlerin CEO’su gibi düşünüp çalışması gerektiğini vurgulayan Başkan Topbaş, “Daha halk istemeden, pankartlar açmadan vatandaşın isteklerini biliyor ve yapabiliyorsa o belediye başkanı başarılıdır” dedi.

“Daha çok hanımlarımızı ilgilendirecek” dediği projesinden de Başkan Topbaş şöyle bahsetti: “Halk Ekmeğin bebe bisküvisi üzerinde çalışıyoruz. Çalışmaları bitirdik, ne yapacağımız biliyoruz ve şuanda tesis kuruyorlar. Nedir bu çalışmanın amacı, aldığınız paketlerde ki o karınca duası gibi yazılanları okuyunuz. Bebe bisküvisinde ne katkılar var. Şimdi yapılan çalışmayla tamamen doğal, daha sağlıklı artı üzerinde tarifleri olacak evinizde yapacaksınız. O çocukların sağlıklı beslenmesi lazım. Biz çocuklara yağ karışık, bilmem ne şekeri karışık, bilmem ne koruyucuları karışık ürünler yediripte geleceğimizi karartamayız. Belediye başkanı olarak bunu düşünmek zorundayız. Halkın sağlığını ve geleceğini, sağlıklı nesiller yetiştirmek için düşünmek zorundayız. Hatta dedim ki üç ürün yapacaksınız. Bir tanesi 6-8 aylık bebekler için, bir tanesi 8-12 aylık için, sonu ise 12 ve sonrası için istedim. Yani 12 ay sonrasını da çay bisküvisi olarak yanınıza alabileceksiniz, çocuğunuzun çantasına beslenme olarak koyabileceksiniz. Temiz, nezih ve kaliteli ürünler yapacağız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*