Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Equist At ve Binicilik Fuarına Katıldı.

Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Equist At ve Binicilik Fuarına Katıldı.

İle paylaş:


İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Equist At ve Binicilik Fuarına Katıldı.

 

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Türkiye’nin ilk ve tek binicilik fuarı olan Equist’e katılım sağladı. Uluslararası At ve Binicilik Fuarı Equist İstanbul Horse Show, 5. Kez 11-13 Mayıs 2018 tarihlerinde T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı himayesinde, Türkiye Jokey Kulübü işbirliği ve Türkiye Binicilik Federasyonu desteği ile birlikle Veliefendi Hipodromu’nda at ve binicilik sektörünü bir araya getirdi.

 

Türkiye’nin tek atçılık fuarı olan Equist zengin şov içeriği ve etkinlik programıyla; at yetiştiriciliği, sağlığı ve bakımı, binicilik ekipmanları ve tesisleri, geleneksel atçılık, düz koşu ve sportif binicilik gibi kesimleri bu yıl da güçlü bir organizasyonla buluşturacak. Fuar ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından yükseköğrenim kurumlarını, öğretim görevlilerini, akademisyenleri, öğrencileri ve sektörün eğitimli iş gücünü sektör temsilcileri ile bir araya getirdi.

 

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü geleneksel sanatlarımızı dünyaya tanıtmak, saraciye ve keçe kültürüne duyarlılık kazandırmak, atlı kültür medeniyetimizin unutulmamasını sağlamak amacıyla katıldığı fuarda keçe eyer örtüleri, çapraklar ve özel tasarım saraciye at aksesuarları sergiledi.

 

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Atıf Bülent BORA, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel GÖKTÜRK ve Dr. Ender AYDINER fuar açılışı sonrası İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü standını ziyaret ederek geleneksel teknikle yapılan keçe eyer örtüleri ve enstitü projeleri hakkında bilgi aldılar.

 

Fuarda enstitünün keçe ve saraciye atölyelerinde titizlikle hazırlanan ürünler büyük ilgi gördü.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*