Sağlam İrade’nin gölgesine borçlu olanların küçük hesapları

Sağlam İrade’nin gölgesine borçlu olanların küçük hesapları,Cemil Çiçek'e 'Sağlam İrade' önergesi,CHP, "Sağlam İrade" ilanı için Cemil Çiçek'e başvurdu

İle paylaş:


Sağlam İrade’nin gölgesine borçlu olanların küçük hesaplarıCHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt Meclis Başkanını göreve davet ederek, SDP’nin halkın oylarını ” Siyasi kariyerlerini ve kazanımlarını ‘Sağlam İrade’nin gölgesine borçlu olanların küçük hesapları” ifadeleri ile aşağılayan bildirisi ile ilgili gereğini yapıp yapmayacağını sordu.

Daha önceki açıklamasında ifadeleri saygısızca bulduğunu söyleyerek, şiddetle kınadığını belirten Çiçek adına gelen cevapta bu kez “TBMM’yi aşağılayan ifadeler zikredilmemiş denildi. 

 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt;

 

TBMM Soruşturma Komisyonu’nun, eski bakanlar hakkında “Yüce Divan” oylaması için toplandığı gün pek çok gazetede Sivil Dayanışma Platformu’nun “Sağlam İrade” ilanı yer almış, ilanda yer alan ifadeler kamuoyunda tepki çekerek eleştirilere maruz kalmıştır.

Bu bağlamda;

  1. Milli iradeye meydan okuyan, Meclis’in verdiği kararları hakaretamiz üslupla sorgulayan, ülkenin her görüşünü temsilen burada bulunan milletvekillerine ve onları bu makama taşıyan halkın oylarını “ Siyasi kariyerlerini ve kazanımlarını ‘Sağlam İrade’nin gölgesine borçlu olanların küçük hesapları” ifadeleri ile aşağılayan bildiri ve yazanlarla ilgili gerekli hukuki süreci başlatmayı veya herhangi bir açıklamada bulunmayı düşünmekte misiniz?

 

sağlam irade önerge cevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*