Saldırı

Saldırı

İle paylaş:


Saldırı

Saldırı

Yıl içinde onlarca yaralanmalı ve ölümlü sonuçlara yol açan bisiklet kazaları adeta terör boyutuna ulaşınca, Adalar Belediye Meclisi 09/01/2015 tarih 2015/08 sayılı ”Bisiklet Yönetmeliği”ni yürürlüğe koymuştu.Ben de şahsım adına ada halkının ne derece muzdarip olduğunu bildiğimden yönetmeliği savunmuştum ve hala savunmaktayım.

Yönetmeliğe karşı çıkmak birilerinin ne kadar demokratik hakkıysa, savunmak da benim en doğal hakkım. Ancak birilerinin demokratik hak anlayışı kendi dar anlayış kalıplarına sıkışıp kaldığından çıkışı kaba kuvvette aramaktadır.

Yönetmelik şartlarının yerine getirilmesi için verilen tarih (ek süre dahil) 15/05/2015 olmasına rağmen görülüyor ki bisikletçi esnafı şartları yerine getirmemiş ya da getirememiş.

Bugün (15/05/2015) seçim çalışmaları sebebiyle Belediye başkanımız, Milletvekili adayımız ve partililerimizle beraber yaptığımız esnaf ziyareti sırasında maalesef bazı bisikletçi esnafı tarafından çirkin bir saldırıya uğradık. Şahsım darp edilmiş ve olay savcılığa intikal etmiştir.

Nezdimde yapılan bu saldırı aslında Ada halkına yapılmış bir saldırıdır. Dağ başı kurallarının ve yasa tanımazlığın malumu ilanıdır.

Bisiklet kazalarına insani pencereden bakan, kazaların önlenmesi için koyulan kurallara azami özen gösterme çabası içinde olan ve yasal olmayan hareketler içinde bulunmayan gerçek bisikletçi esnafını tenzih ederek bu çirkin saldırının yasal takipçisi olacağım.

Bisiklet terörünün bitirilmesi adına tüm ada halkının,yetkililerin ve sağduyulu bisikletçi esnafının (kendi içindeki çürük elmaları ayıklayarak) elele vererek yönetmeliğe sahip çıkması gerekmektedir.

Türkiye demokratik hukuk devletidir. Hiç kimse kendisini yasaların üzerinde görmesin.

Avni Kurtuldu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*