Seçimler Türkiye’yi tehlikeli bir sürece sokmuştur

Seçimler Türkiye'yi tehlikeli bir sürece sokmuştur

İle paylaş:


Seçimler Türkiye'yi tehlikeli bir sürece sokmuştur

Seçimler Türkiye’yi tehlikeli bir sürece sokmuştur

Kapıdaki düşman

7 Haziran seçimleri Türkiye’yi ve bölgemizi tehlikeli bir sürece sokmuştur. Bu tehlike yasal ve silahlı yollardan Türkiye’nin ve bölge ülkelerinin bölünmesidir.

Bir yandan PKK’nın yasal aracı HDP diğer yandan silahlı aracı PYD Amerika tarafından eş zamanlı olarak harekete geçirilmiştir. Amerika bölgedeki planlarını hayata geçirebilmek için piyonlarını devreye sokmuştur.

Amerika’nın bölgedeki piyonlarından biri olan IŞİD bahanesi öne sürülerek Tel Abyad kenti bombalanmaya başlandı. Ardından IŞİD’den boşalan yerlere PKK ve PYD birlikleri yerleştirilerek bölgedeki Arap ve Türkmen halkları sürüldü. Ve PKK lideri Murat Karayılan’ın da açıklaması ile ‘Demokratik Suriye’yi kurma süreci’ yani Suriye’yi bölme ve kuzeyde ABD’nin askeri üs olarak kullanacağı bir ‘Kürt Kuşağı’ yaratma süreci başlatıldı. Bu süreç IŞİD’e karşı savaşma gibi masum bir süreç değildir. Aksine daha önce IŞİD’i silahlandıran ABD şimdi onu da kullanarak planlarını uygulayabilmek için PYD’yi silahlandırıyor. Ve bölgede yaratılmak istenen bir ‘Kürt Kuşağı’ demek;

Parçalanmış bir Irak

Parçalanmış bir Suriye

Parçalanmış bir İran

Parçalanmış bir Türkiye demektir.

ABD içmeye doyamadığı petrolü Akdeniz’e taşıyabilmek için;

Ortadoğu halklarının kanını dökmeye devam edecek,

Vahşi katliamlarına devam edecek demektir.

İKİ SEÇENEK, TEK ÇÖZÜM

Biz yurtseverlerin önünde şimdi iki seçenek duruyor;

Ya ABD planlarına teslim olup bölünmeyi seyredeceğiz,

Dünya’nın en kanlı ordusuna teslim olacağız,

Ya da birleşerek canavarın tek dişini de sökecek

Bu bölücü, yobaz terörüne son diyeceğiz!

Nesnel koşullar bugün bölge ülkelerini birleşmeye zorlamaktadır. Suriye’de Esad, İran’da Ruhani, Lübnan’da Nasrallah emperyalist planlara karşı birleşme çağrıları, işbirliği çağrıları yapıyorlar. Bizim de önümüzde duran görev Türkiye’yi bölge ülkeleri ile birleşmeye götürmektir. Bu düşmanca politikaların terk edilip barışçıl politikaların güdülmesini sağlamaktır. Gerici ve bölücü teröre karşı bölge ülkeleriyle birlikte mücadele etmektir. Ülkemizdeki Amerikan üslerinin kapatılması için çalışmaktır.

DAVET

Biz gençler bu görevleri gerçekleştirmeye, o üslerde nöbetler tutmaya, sınırda katledilen halklara kalkan olmaya, dünya gençleri ile birleşmeye hazırız. Ve ülkesini seven, insanı seven, geleceğine değer veren tüm gençlere çağrımızdır; bölgemizin birliği bütünlüğü, kardeşliği, barışı için ABD planlarına ve onun aletlerine karşı duralım, birlikte mücadele edelim. Bu davet bizim…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*