Şehir Tömer, Dragos Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlıyor.

Şehir Tömer, Dragos Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlıyor.

İle paylaş:


Öğrencilerine İstanbul Anadolu yakasında uluslararası kampüs deneyimi sunan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin; başlangıç, orta ve ileri seviyelerde toplam 6 kurda gerçekleşecek Türkçe dil kurslarıyla tüm yıl boyunca hizmet verecek olan Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ŞEHİR TÖMER, Dragos Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlıyor.

Şehir Tömer, Dragos Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlıyor.ŞEHİR TÖMER, yapacağı uluslararası işbirlikleri ve ikili anlaşmalar ile İstanbul Şehir Üniversitesi’nin uluslararası ve çok kültürlü yapısına büyük katkı sağlayacak.

Öğrencilerine İstanbul Anadolu yakasında uluslararası kampüs deneyimi sunan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin çok kültürlü yapısına büyük katkı sağlayacak olan ŞEHİR Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), Dragos Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlıyor. Başlangıç, orta ve ileri seviyelerde toplam 6 kurda gerçekleşecek Türkçe dil kurslarıyla tüm yıl boyunca hizmet verecek olan ŞEHİR TÖMER; Türkçe eğitimine getireceği yaklaşım, yöntem ve tekniklerle öncü ve saygın bir merkez haline gelmeyi hedefliyor. “Avrupa Ortak Öneriler Metni”ne uygun şekilde, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi faaliyetlerini gerçekleştirecek olan ŞEHİR TÖMER, yapacağı uluslararası işbirlikleri ve ikili anlaşmalar ile de İstanbul Şehir Üniversitesi’nin uluslararası bakış açısı stratejisine hizmet ediyor.

16-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek “Türk Dili ve Kültürü Yaz Okulu” programıyla ilk eğitimini verecek olan ŞEHİR TÖMER, program kapsamında öğrencilere 32 saat temel seviye Türkçe dersinin yanı sıra 8 saat Türk kültürü dersi, İstanbul şehir turu, konaklama ve öğle yemeği imkânı da sunuyor. ŞEHİR TÖMER’in 6 Ağustos’ta başlayacak ve 6 hafta devam edecek olan A1 seviyesindeki “Türkçe Dil Kursu” ise öğrencilere 150 saatlik Türkçe eğitimi verilecek şekilde yapılandırıldı.

Yıl boyunca A1 seviyesinden başlamak üzere İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde 6 farklı seviyede devam edecek olan “ŞEHİR TÖMER Türkçe Dil Kursu” programları, dünyanın her yerinden Türkçe öğrenmek ve Türkçesini geliştirmek isteyen herkese açık. Yabancı uyruklu vatandaşlar için tüm yıl boyunca ayda en az iki kez olmak üzere “Türkçe Yeterlilik Sınavları” da

 

 

yapacak olan ŞEHİR TÖMER’in sınavlarında başarılı olanlar, uluslararası geçerliliği bulunan sertifika almaya hak kazanıyor. ŞEHİR TÖMER programları ilgili detaylar ve program ücretleri için https://www.sehir.edu.tr/tr/arastirma/arastirma-merkezleri/tomer adresi ziyaret edilebilir.

ŞEHİR TÖMER bilgi ve iletişim: tomer@sehir.edu.tr / +90 216 444 40 34 – 9453
Adres: Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No: 21, Dragos, Kartal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*