Sen adaleti sağlamazsan vatandaş kendi sağlar

Sen adaleti sağlamazsan vatandaş kendi sağlar

İle paylaş:


Sen adaleti sağlamazsan vatandaş kendi sağlar

Sen adaleti sağlamazsan vatandaş kendi sağlar

Kınalıada çarşı caddesi üzerinde yan yana bulunan Marla pastanesi, Yassas Cafe ve Bab-ı Kahve  bir süre önce kanuni müeddiyeleri sağlayamadıkları gerekçesi ile Adalar belediyesi tarafından mühürlenmişti. Mühürlenmelerindeki sebeplerden  biri de birbirlerini şikayet etmeleri.

Marla Pastanesi ve  Yassas Cafe  mühürlemeye uymuş Bab-ı Kahve  ise mühürlü yerin önündeki üstü kapalı yerde sahiplerinin oturması yandaki mühürlü yerin tepkisini çekiyordu. Bab-ı Kahvenin yetkilileri mühürlemenin kaldırılması için idari mahkemeye başvurduğu ancak ret kararı aldığı iddia ediliyor.

Asıl sorun apartmanda oturanların izinlerinin alınarak bu iş yerlerinin faaliyetlerini sürdürmeleri gerekiyordu. Ancak apartman sakinlerinin bir veya birkaçının olur vermemesi üzerine Adalar Belediyesi mühürleme işlemin gerçekleştirmiş Marla Pastanesi, Yassas cafe ve Bab-ı Kahve mühürlenmişti.

Bu gün Marla Pastanesi sahipleri” o dükkanını önünde oturuyorsa bende  oturacağım” diyerek dükkanının kapısını açtı. Açar açmaz iddiaya göre belediye yetkilileri “sana mühür fekki yazarım” dediği iddia ediliyor. Bab-ı Kahvenin sahipleri ise yerlerinin zaten mühürlü olduğunu mühürlü yerin önünde oturduklarını beyan ettiler…

Adalar Belediyesinin kamu vicdanını rahatlatmak için buradaki sorun her ne ise Adalılara bir açıklama yaparak esnafın mağduriyetini çözme yoluna gitmesi gerektiği belirtiliyor

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*