SERVOTEL TRUMP INTERNATIONAL HOTEL’İ BAKÜ’YE GETİRİYOR

 Servotel, Trump

 

SERVOTEL TRUMP INTERNATIONAL HOTEL’İ BAKÜ’YE GETİRİYOR

 

SERVOTEL TRUMP INTERNATIONAL HOTEL’İ BAKÜ’YE GETİRİYOR

Dünyanın 43 ülkesinde turizm ve gayrimenkul yatırımlarına yön veren Servotel, Trump® International Hotel & Tower’ı Bakü’ye getiriyor. Azeri yatırımcı Garant Holding ile beş yıldızlı lüks otel markası Trump Hotel Collection’ın bir araya gelmesine yardımcı olan Servotel’in vizyon geliştirme, konseptlendirme, mimar seçimi, proje takibi, markalandırma, açılış öncesi ve sonrası pazarlama danışmanlığını üstlendiği Trump International Hotel & Tower Baku ilk misafirlerini Haziran 2015’te ağırlamaya başlayacak.

Trump Hotel Collection’ın Garant Holding ile gerçekleştirdiği işbirliğine aracı olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Servotel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil, Trump International Hotel & Tower Baku’nun şehrin en önemli sembollerinden biri olacağına inandıklarını söyledi. Ayla Heyfegil, “Bakü’de Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nin hemen önünde bulunan 33 katlı Trump International Hotel & Tower Baku 72 ultra lüks rezidans ve 189 otel odasından oluşacak. Otel içinde dünya çapında bilinen restoran, kafe ve barların yanı sıra spa&wellness center ile görkemli toplantı ve etkinlik alanları yer alacak” dedi.

2014’te açılan dört otelde Servotel imzası var

Ayla Heyfegil, 2014 yılında Türkiye’de proje geliştirme ve markalama danışmanlığını üstlendikleri Hilton Bomonti, Mandarin Oriental Bodrum, Rixos Eskişehir ve Sheraton Adana’nın açıldığını hatırlatarak şunları söyledi:

“Farklı coğrafyalarda çok sayıda turizm yatırımına ve gayrimenkul projesine destek veriyoruz. Özellikle son yıllarda Türk yatırımcılar ile uluslararası otel markalarını yoğun şekilde bir araya getirmeye başladık. Bunun en önemli nedeni Türkiye’nin tüm dünyada en fazla turist alan ilk 10 ülke arasında olması ve sektördeki büyüme potansiyeli. Bu durum hem Türk yatırımcıları turizm sektörüne yönlendiriyor, hem de uluslararası markaların Türkiye’ye girme isteğini artırıyor.”

Servotel olarak projelere daha arsa aşamasındayken danışmanlık vermeye başladıklarını hatırlatan Ayla Heyfegil, Mandarin Oriental Bodrum’un arsadan bugüne kadar gelen hikâyesini şöyle anlattı:

“Servotel olarak uzun yıllardır Astaş Holding’e birlikte çalışıyoruz. Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı ile birlikte şu anda otelin bulunduğu arsayı görmeye gittiğimizde çok beğendik. Konsepti ve mimari projeyi belirledikten sonra buradaki en doğru markanın Mandarin Oriental olacağını düşündük ve onlara teklif götürdük. Mandarin Oriental yönetimi de arsayı ve projeyi çok beğendi. Bulunduğu her ülkeye ana şehirlerdeki otel yatırımları ile giren Mandarin Oriental, ilk defa bir ülkeye resort otelle giriş yaptı.

Turizmdeki büyüme potansiyeli nedeniyle uluslararası otel markalarının Türkiye’ye ilgisinin önümüzdeki dönemde daha da artacağını ifade eden Ayla Heyfegil, dünyanın önde gelen otel markalarını önümüzdeki yıllarda sadece büyük şehirlerde değil tüm Türkiye’de görebileceğimizi söyledi.

Bilgi İçin:

Taktik İletişim Danışmalık / Aygül Alemdar

0212 267 18 18 – 0533 649 65 75 / aygul@taktikiletisim.com.tr

 

Servotel Bilgi Notu:

Londra’da 1984 yılında yatırımcıların, proje geliştirme firmalarının, otel işletme şirketleri ile finansman kuruluşlarının ‘know how’ ortağı olma vizyonunu benimseyerek kurulan Servotel Corporation, turizm, rekreasyon, konut ve ofis alanlarında konsept yaratımı, tasarım yönetimi, markalama, proje geliştirme, işletme, fizibilite, değerleme, satış ve pazarlama danışmanlığı konularında 43 ülkede proje gerçekleştiriyor. Türkiye’de 2014 yılında açılan Mandarin Oriental Bodrum, Sheraton Otel Adana, Hilton Bomonti Hotel ve Kongre Merkezi ile Eskişehir Rixos Oteli’ne danışmanlık hizmeti veren Servotel Corporation, Four Seasons Baku, Fairmont Baku, Divan Erbil, Rixos Dubrovnik, Swissotel Bodrum Beach, Bodrum Kempinski, Crown Plaza Ankara, Wyndam Hotel Güneşli, Dedeman Otel Grubu gibi otel yatırımlarına yön verdi.

Servotel Corporation, Türkiye’nin önde gelen konut ağırlıklı gayrimenkul projelerinden İstinye Park, Kanyon, Kempinski Astoria, Maçka Residence Interior Design by Armani Casa, Ulus Savoy, Ormanada Zekeriyaköy, Çiftçi Towers, Levent Loft, Trump Tower, Mistral İzmir ve Mahall Ankara’ya danışmanlık hizmeti vermiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz